Повернена з російської полону цивільна жінка вперше після звільнення змогла побачитися зі своїми дітьми, які до цього перебували на тимчасово окупованій території.

Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що жінку вдалося повернути з російського полону ще у вересні 2024 року, до цього українка була незаконно затримана і засуджена росіянами. Однак після звільнення вона ще п’ять місяців чекала на зустріч зі своїми дітьми. Адже двоє її синів перебували на ТОТ.

«Ось цей день зустрічі настав. Перші материнські обійми й дитячі посмішки — заради цього варто боротися щодня», — сказав Лубінець.

Як повернути дитину з РФ та тимчасово окупованої території?

  • зібрати якомога більше Інформації про незаконно переміщену/депортовану дитину та обставини цих подій, після чого записати всі дані, які вдалося дізнатися.
  • якщо про депортацію дитини вас повідомила інша особа, необхідно обовʼязково записати її дані: ПІБ, місце поточного перебування, контактний номер телефону, адресу електронної пошти.

Після чого треба зателефонувати за цими номерами або написати повідомлення:

  • 102 – Національна поліція України;
  • 16-48 – Національне інформаційне бюро для тих, хто перебуває в Україні;
  • +380442878165 – Національне інформаційне бюро для тих, хто перебуває за кордоном;

Також можна заповнити онлайн-форму за посиланням: https://bit.ly/3rRgb6t або написати на електронну скриньку за адресою: [email protected].

  • 0-800-50-17-20 – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, дзвінки в межах України;
  • 044-253-75-89 – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, для дзвінків із-за кордону;

Крім того, можна написати лист на електронну адресу [email protected] або заповнити онлайн-форму заяви «Моя дитина зникла, допоможіть!» на сайті childrenofwar.gov.ua у розділі «Надіслати звернення в один клік».

Нагадаємо, що станом на грудень 2024 року встановлено, що щонайменше 25 цивільних жінок, незаконно позбавлених волі в період до повномасштабного вторгнення, та 276 цивільних українок, перебувають у полоні після 24 лютого 2022 року.

Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що це не остаточні цифри, і в російському полоні може перебувати значно більше жінок, але підтвердити це складно, тому що Росія відмовляється надавати інформацію про цивільних.

Читайте також

  • До України повернули понад тисячі дітей з РФ та окупованих території — Лубінець.
  • «Росіяни просто нас виганяли з дому»: Як переселенки з Луганщини облаштовуються у близькому до фронту Харкові.