Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з початку червня вже відбулося вісім етапів обмінів військовополеними з РФ.
Про це він розповів у своїх соцмережах.
За його словами, з початку літа додому вдалося повернути сотні українців.
«Наша молодь, захисники Маріуполя, ті, хто тримав оборону в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській та Київській областях. Поранені, тяжкохворі. Ті, кого вважали зниклими безвісти. Більшість із них були в полоні з 2022 року. І не лише військові. Україна повернула й цивільних», — зазначив Зеленський.
Президент також підкреслив, що це результат роботи великої команди, однак робота над обмінами продовжує тривати, «доки не повернемо кожного, усіх без винятку».
Стамбульські домовленості про обмін
2 червня за підсумками переговорів у Стамбулі представники української та російської делегацій домовились про обмін усіх важкопоранених та тяжкохворих військових, а також солдатів віком від 18 до 25 років. Крім того, сторони домовились про повернення тіл загиблих військових у форматі 6000 на 6000. Водночас українська сторона передала представникам РФ список з кількох сотень українських дітей, які були депортовані до Росії.
Нагадаємо, крайній обмін відбувся 4 липня. Більшість захисників, яких тоді звільнили, перебували у полоні ще з 2022 року. Серед звільнених з полону були військові з категорії «поранені і важкохворі», а також «молодші 25 років».
Відтак, наймолодшому звільненому захиснику виповнилося лише 20 років. Найстаршому – 59 років. Окрім солдатів та сержантів вдалося також звільнити і офіцерів.
Читайте також
- «Безвісти зниклий – не забутий»: у Харкові пройшла акція на підтримку військовополонених — фото.
