13 вересня відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та Російською Федерацією. Цього разу до своїх родин повернулися 49 українців та українок. Зокрема звільнили 15 представників бригади Національної гвардії України «Азов».

Про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський.

До України повернулися представники Збройних Сил України, Національної гвардії, Національної поліції, Державної прикордонної служби, а також наші цивільні люди.

Зеленський зазначає, що вдалося повернути частину захисників і захисниць «Азовсталі».

Серед тих, кого вдалося повернути, 15 бійців «Азову», які провели в полоні понад два роки. Переважно це жінки, повідомляють представники патронатної служби «Азову».

Також повернувся Герой України, військовий медик Віктор Івчук, який керував військовим шпиталем у Маріуполі.

Як зазначає Зеленський, однією з тих, хто сьогодні повернувся, є Леніє Умєрова — кримськотатарська активістка. За словами Президента, це дівчина, яку росіяни захопили в заручники, коли вона приїхала піклуватися про хворого батька.

«Я дякую всій нашій команді, яка забезпечує звільнення полонених і заручників із російської неволі. І окремо хочу відзначити кожен наш, український, підрозділ, який поповнює обмінний фонд для нашої держави. Всі наші воїни, які беруть у полон російського окупанта, усі наші служби, які знешкоджують російських диверсантів і колаборантів, наближають звільнення наших людей. Маємо повернути додому всіх наших — і воїнів, і цивільних», — каже Зеленський.

Кого вдалося повернути

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнює, що серед 49 повернутих людей, 23 — жінки. Зокрема це цивільні українки, яких росіяни затримали та позбавили волі ще до повномасштабного вторгнення.

Також серед звільнених 23 солдатів та сержантів й 19 офіцерів. Зокрема обміняли:

  • 8 представників ЗСУ (2 з ТрО);
  • 2 поліцейських;
  • 4 прикордонники;
  • 13 військових моряків;
  • 15 нацгвардійців, які боронили Маріуполь та «Азовсталь»;
  • 7 цивільних.

Звільнені військові захищали Україну на Донецькому, Луганському та Херсонському напрямках.

«Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, всі належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство», — зазначили в координаційному штабі.

13 вересня відбувся 56-й обмін військовополоненими. Фото: Президент України Володимир Зеленський

Нагадаємо, це вже 56-й обмін військовополонених з початку повномасштабного вторгнення. Усього вдалося повернути додому 3569 українців.

Читайте також