З 2014 року в Україні загинуло 104 медійники. Серед них — військові кореспонденти та ті медійники, які взяли до рук зброю, ставши на захист України.

Про це 16 лютого повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.

Він також нагадав, що 16 лютого Україна щорічно відзначає День військового журналіста. Умєров зазначив, що завдяки роботі українських медійників, світ дізнався про «звірства РФ» в Ізюмі, а також Маріуполі та Бучі.

«Військові журналісти працюють там, де найнебезпечніше – на передовій, під обстрілами, пліч-о-пліч із нашими захисниками. Ваші репортажі, фото та відео – це не просто новини, а докази злочинів Росії та свідчення героїзму українців», — зазначив він.

Крім того, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський згадав, що цей День відзначають у цю дату, 16 лютого, невипадково. Адже, наказом міністра оборони України № 63 від 2018 року, ця дата присвячена вшануванню памʼяті військового кореспондента телерадіокомпанії «Бриз» Міноборони України, капітан-лейтенанта Дмитра Лабуткіна. Він зник саме 16 лютого 2015 року під Дебальцевим на Донеччині. Згодом невідомі надіслали його дружині відео, на якому демонстрували документи медійника. Тіло Дмитра знайшли у Дніпропетровському морзі 21 березня того ж року.

Нагадаємо, лише за вересень та жовтень 2024 року було зафіксовано 27 випадків злочинів, які скоїла Росія проти медіа та журналістів в Україні. А станом на березень 2023 року, у Харківській області загинули 4 журналісти: Ігор Гуденко, Максим Мединській — у Харкові, Олексій Юрченко — у Балаклії, Олександр Махов — у Довгенькому.

Читайте також