14 січня Кабінет Міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медичних закладів. Однак наразі Міністерство охорони здоров’я та Медичні сили ЗСУ обговорюють механізм розбронювання деяких медиків для потреб армії.
Про це 6 лютого повідомили на сайті МОЗ.
Там зазначили, що зняття «броні» відбуватиметься на запит від Міноборони та Командування Медичних сил. Водночас МОЗ у координації з департаментами охорони здоров’я формуватиме списки необхідних для них медпрацівників.
«На сьогодні понад 75% поранених військовослужбовців проходять лікування в цивільних медичних закладах. Тому уряд прийняв рішення про стовідсоткове бронювання медичних працівників. Водночас розуміємо і потреби фронту… Важливо зберігати баланс, щоб медична система працювала ефективно і для фронту, і для тилу», — пояснив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Більше про алгоритм
Подання про розбронювання здійснюватимуть керівники медзакладів засобами Порталу Дія, відповідно до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
Після розбронювання фахівці мобілізуватимуться до Збройних Сил чи інших військових формувань, відповідно до їхніх потреб, з призначенням на медичні посади військової служби. При мобілізації укладатимуть контракти строком на 1 рік.
У МОЗ також пообіцяли організувати цей процес таким чином, аби забезпечити належне функціонування цивільних медичних закладів.
Читайте також
- На порталі «Дія» з’явилась можливість анулювати бронювання.
- Автоматично ставитимуть на військовий облік з 18 років: Рада підтримала законопроєкт у першому читанні.
![](https://gwaramedia.com/wp-content/uploads/2023/06/tg-replace-2.png)