Медики Інституту серця Міністерства охорони здоровʼя України вперше за історію держави провели заміну пересадженого раніше органа.

Про це повідомили 13 січня в соцмережах медзакладу.

Там додали, що 30-річному українцю Петру пересадили уже третє за рахунком серце. А сім років тому першу трансплантацію провели в Мінську, але з часом пересаджене серце почало відмовляти.

Сьогодні ж операцію провела група лікарів у Києві, за участі гендиректора лікарні, хірурга Бориса Тодурова.

«Особлива подяка родині донора — ще одна людина отримала шанс на повноцінне життя», — наголосили в медзакладі.

Більше про донорство органів в Україні

Відповідно до українського законодавства, посмертно людина може бути донором серця, легенів, печінки, нирки, підшлункової залози, селезінки, кишківника, м’яких тканин, нижніх кінцівок, обличчя та інших органів.

Однак подібна трансплантація має відбуватися лише за бажання самої людини (посмертно) та її близьких родичів. Детальніше про алгоритм подачі можна дізнатися на сайті Українського центру трансплант-координації, де можна обрати найзручніший для вас регіональний центр трансплантації. Наразі в Україні діють вже 32 таких центри. Однак з документів з собою треба взяти лише паспорт та ідентифікаційний код. А ознайомитись з анкетою заявника про згоду на донорство та заповнити її можна заздалегідь, а в разі виникнення додаткових можна це зробити безпосередньо в центрі разом з координатором.

Водночас 9 січня Уряд України прийняв законопроєкт №9558, яким внесено зміни до деяких законів України щодо удосконалення організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації. Відтак, за словами військового Сергія Кочмарського, було прийнято офіційну заборону бути посмертними донорами військовослужбовцям, що загинули внаслідок бойових дій. І, за його словами, таке рішення в Уряді прийняли з метою «запобігання маніпуляціям і ворожій пропаганді щодо трансплантації в Україні». Водночас на думку Кочмарського, це не є логічним.

«Верховна Рада забрала в мене можливість стовідсотково бути посмертним донором. Півтора роки тому я пішов в Охматдит і заповів всі свої можливі органи для трансплантації, а ті що для цього не підійдуть – науковцям», — наголосив військовий.

Читайте також