Протягом першого півріччя цього року в Україні зафіксували 97706 звернень про домашнє насильство.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Це серйозна проблема, яка часто залишається прихованою. Домашнє насильство має різні прояви та може торкнутися кожного. Окрім того, постраждалі особи часто приховують проблему, боячись реакції кривдника та осуду суспільства», – ідеться в повідомленні.

За словами Лубінця, знаковою подією у цій сфері в Україні стало набуття чинності Стамбульської конвенції, адже це дієвий механізм, який гарантує захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

В Україні зафіксовано 298 фактів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК) з початку повномасштабного вторгнення РФ. 

Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?

  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
  • Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
  • Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
  • На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].

Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:

  • Електронна пошта: [email protected];
  • Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
  • Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.

Читайте також:

«Мене зґвалтував російський військовий»: сексуальне насильство як воєнний злочин. Історія жінки — один з майбутніх доказів сексуального злочину російських окупантів в Міжнародному кримінальному суді.

Від початку 2024 року в Україні було зареєстровано 1521 провадження про домашнє насилля. Це на 36% більше, ніж за аналогічний період минулого року.