Проєкт «Книга-мандрівка. Україна» презентує анімаційний фільм про історичну та культурну спадщину міста Ізюм на Харківщині, яке було окуповане російською армією у 2022 році.

Про це повідомили організатори проєкту журналістам Ґвара Медіа.

У серії анімаційних роликів про Ізюм йдеться про історію міста від давніх часів і до сучасності. Зокрема, розповідають про такі місця, як гора Крем’янець і культурну пам’ятку зупинки «Штука».

Історію міста озвучила Алла Кошляк, військовослужбовиця та журналістка першого в Україні мандрівного радіо «Хартія». 

«Якщо в нашому нинішньому важкому досвіді можна знайти щось світле, то нехай це буде пізнання і співпереживання. Через війну ми по-іншому відкриваємо нашу історію і більше дізнаємося одне про одного. Я сподіваюся, що колись перша асоціація з Ізюмом буде пов’язана саме з його пам’ятками і «родзинками», а не зі злочинами російських окупантів», – зазначила Алла Кошляк.

Подивитися анімаційні епізоди можна на YouTube-каналі ініціативи.

Крім розповіді про Ізюм, у проєкті також презентували серію присвячену Бахмуту. Мультфільм озвучив Олександр «Терен» Будько – доброволець ЗСУ, ветеран російсько-української війни, який втратив обидві ноги, громадський діяч, спортсмен та автор книги.

Нагадаємо, 17 жовтня у Харкові вперше відбувся премʼєрний показ фільму «Ізюм. Звільнений». Творці стрічки задокументували роботу експедиції Національного музею історії України у Другій світовій війні, які вирушили деокупованими восени 2022 року територіями Ізюмського району.

Журналісти Ґвара Медіа переповідають — як це було та про що фільм.

Читайте також