Експортно-кредитне агентство України почало приймати заявки на страхування інвестицій від воєнних та політичних ризиків.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства економіки України.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, раніше страхуванням інвестицій від воєнних ризиків в Україні займалися лише міжнародні організації. Наприклад, MIGA [Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку — ред.] з 29 вересня почало страхувати іноземні компанії, які готові інвестувати в Україну.

Також DFC [Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку — ред.] та польська агенція KUKE [Корпорація страхування експортних кредитів — ред.] надавали гарантії іноземним та українським компаніям.

«Початок страхування воєнних та політичних ризиків — вкрай важлива подія для ринку й не менш важлива для політики “Зроблено в Україні”. Розвинена інфраструктура страхування від воєнних ризиків може бути додатковим стимулом для інвесторів виходити на український ринок, розвивати тут свої заводи і фабрики, які орієнтовані на експорт», — зазначила Юлія Свириденко у колонці для Forbes. 

Тепер до переліку організацій, які готові страхувати інвестиції в Україну, доєднується Експортно-кредитне агентство.

«Завдяки цьому українські компанії отримують додаткові гарантії фінансової безпеки, а економіка — посилення ділової активності. Страхування сприятиме створенню об’єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту товарів, зроблених в Україні», — пояснила міністерка.

Експортно-кредитне агентство пропонує два типи страхування: прямих інвестицій для інвесторів та інвестиційних кредитів для банків.

Згідно з повідомленням Мінекономіки, до воєнних ризиків, від яких може страхувати ЕКА, належать:

  • воєнний конфлікт, включаючи війну або збройний конфлікт, збройна агресія, бойові дії, масові заворушення;
  • насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади;
  • терористичні акти та/або диверсії, в тому числі спричинені воєнними конфліктами, війною, збройними конфліктами, бойовими діями, масовими заворушеннями або насильницькою зміною чи поваленням конституційного ладу, захопленням державної влади;
  • окупація, анексія.

Читайте також

  • 23 травня росіяни знищили харківську типографію Фактор-Друк. Загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина була поранена. Крім того, у результаті російської атаки згоріли 50 тисяч книжок. Видавництво Vivat опублікувало список знищених творів українських та іноземних авторів.
  • Унаслідок російської агресії близько 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами. Прогнози щодо повного розмінування коливаються від 5 до понад 700 років, каже начальник відділу гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева. Що раніше закінчаться бойові дії та будуть деокуповані території, то швидше сапери зможуть розмінувати землю.