Кабінет Міністрів України прийняв постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо забезпечення можливості діяльності громадських організацій на підставі модельного статуту. Ініціатива почне діяти з 1 листопада.

Про це повідомили у Міністерстві юстиції.

Там уточнили, що модельний статут — це типовий установчий документ, затверджений Кабінетом Міністрів. Він містить стандартизовані положення про мету та напрями діяльності організації, порядок управління, права та обов’язки членів, джерела фінансування, правила звітності та порядок припинення діяльності. Загалом він охоплює понад 30 напрямів статутної діяльності, зокрема у сферах захисту прав і свобод, громадянської активності, освіти, охорони здоров’я, волонтерства, антикорупційної діяльності, допомоги постраждалим від збройної агресії РФ. Для порівняння — зараз громадські організації в Україні можуть здійснювати свою діяльність лише на підставі власного установчого документа.

«Метою запровадження експериментального проєкту є спрощення процедур створення громадських організацій, зменшення адміністративного навантаження як на заявників, так і на державних реєстраторів», — додали в Мін’юсті.

Учасниками експериментального проєкту зможуть стати:

  • повнолітні громадяни, яким присвоєно реєстраційні номери облікової картки платника податків та унікальні номери в Єдиному державному демографічному реєстрі;
  • громадські організації зі статусом юридичної особи;
  • Мінцифри; 
  • Мін’юст.

За результатами експерименту Мін’юст планує підготувати звіт з аналізом ефективності механізму, щоб визначити доцільність його закріплення на законодавчому рівні. Наразі текст модельного статуту опублікували на сайті уряду. 

Читайте також

  • За час повномасштабного вторгнення частка жінок-підприємиць зросла з 40% до 61%.