9 жовтня стало відомо, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка зникла безвісти в серпні минулого року на тимчасово окупованій Росією території, померла.

Першоджерелом цієї інформації виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у відповідній публікації в соцмережі Facebook.

Однак невдовзі Юрчишин видалив повідомлення, посилаючись на очікування підтвердження інформації, про що в оновленій новині про смерть журналістки зазначив Інститут Масової Інформації.

Згодом інформація все ж таки підтвердилася з вуст керівника пресслужби координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

За кілька годин до цього речник Головного управління розвідки Андрій Юсов в коментарі «Суспільному» сказав, що журналістка Рощина була в списках на обмін, який незабаром мав статися. Як зазначив Юсов, за останньою відомою інформацією, її етапували до слідчого ізолятора «Лефортово», що в Москві.

Що відомо про Вікторію Рощину

Журналістку вже одного разу вже затримували представники РФ на початку повномасштабного вторгнення. Це сталося 15 березня 2022 року у вже окупованому Бердянську Запорізької області. Тоді Вікторію відпустили за тиждень.

3 серпня 2023 року під час поїздки на тимчасово окуповані РФ території вона зникла безвісти. Через тиждень її родина подала заяву про зникнення до правоохоронних органів.

Рощина працювала в низці українських ЗМІ, а в 2022 році отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонд «За мужність в журналістиці».

Злочини РФ проти українських журналістів

Наприкінці червня цього року Інститут Масової Інформації повідомляв, що в російській неволі перебуває щонайменше 30 українських журналістів, серед яких була і Вікторія Рощина.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 

Станом на 24 вересня відомо про 88 загиблих медійників, 11 з них — під час виконання професійної журналістської діяльності.

Зокрема, чотири журналісти загинули на Харківщині. Це Ігор Гуденко, Максим Мединській, Олексій Юрченко та Олександр Махов.

Читайте також

  • ЗМІ зобов’язані страхувати журналістів, які працюють в зоні бойових дій, — рішення ВР