Цьогоріч планується організувати офлайн-навчання для близько 10 тисяч школярів у облаштованих сховищах. Це є частиною програми з побудови підземних шкіл, яка активно впроваджується в області. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
За словами Синєгубова, на сьогодні вже реалізуються сім проєктів з будівництва підземних шкіл. Також на реалізацію ще 14 об’єктів вже спрямовані кошти, а у планах — створення ще близько 40 нових підземних навчальних закладів.
Програма будівництва розрахована на поточний і наступний рік.
Більше про навчальний процес 2024-2025 років
Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 «Про порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах в Україні».
Документ визначив умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Серед таких регіонів — Харківщина.
Наказ є частиною комплексної політики «Школа офлайн», яку реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, а також поліпшити якість дистанційної освіти.
Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:
- наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
- матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
- для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Наразі прийняття відповідного рішення для Харківщини триває.
Читайте також
- У Харкові цієї осені розпочнуть навчання п’ять тисяч першокласників
- На Харківщині планується офлайн-навчання у 55 школах — ОВА