З вересня «Захист України» викладатимуть по-новому: оновлена модельна навчальна програма отримала гриф «Рекомендовано».
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.
Її особливість — єдиний зміст для всіх учнів і учениць, незалежно від статі, що забезпечує рівні можливості для всіх учнів.
Курс орієнтовано на практичне застосування знань. Навчання відбуватиметься протягом дня, замість окремих уроків щотижня.
Для цього створять осередки із сучасним обладнанням — комп’ютерними симуляторами управління дронами, інтерактивними стрілецькими тренажерами та інструментами для опанування правил домедичної допомоги. На закупівлю обладнання передбачено субвенцію в розмірі 1,64 млрд грн.
Особливу увагу обіцяють надати підготовці вчителів. За інформацією МОН, уже понад 90 тренерів пройшли спеціальне навчання та готові передавати знання вчителям із регіонів, підвищуючи їхню кваліфікацію.
Що тепер вивчатимуть на «Захисті України»
- 10 клас: зміст присвячено питанням національної безпеки та оборони України, ознайомленню з основами управління та планування, озброєнню та військовій техніці, стрілецькій підготовці, орієнтуванню на місцевості, інженерній фортифікації, домедичній допомозі.
- 11 клас: більше уваги військовим технологіям, інформаційній війні, домедичній допомозі, захисту цивільного населення в кризових умовах та плануванню майбутнього.
«Оновлення «Захисту України» здійснювалося комплексно: з урахуванням сучасних викликів та потреб у сфері національної безпеки, з огляду на досвід та рекомендації провідних експертів, громадських організацій та освітян», — йдеться у повідомленні.
Із програмою можна ознайомитися у документі, рекомендованому МОН.
Нагадаємо, до кінця року планується повернути до офлайн-навчання 300 тисяч школярів. ДСНС та МОН спільно розробили три варіанти облаштування наземних укриттів. Головною передумовою для цього є наявність укриттів, на будівництво яких було виділено 2,5 млрд гривень.
Читайте також
- Міносвіти запустило гарячу лінію «Школа офлайн» щодо безпеки дітей в школі. Вона працюватиме для батьків або опікунів школярів, які мають питання, щодо навчання за тих чи інших умов.