Станом на 4 січня на території Куп’янської громади Харківської області проживають понад 3 300 людей. З них, понад 900 — на лівому березі річки Оскіл.

Про це в ефірі телеканалу «Перший» повідомив начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

Він зазначив, що наразі в громаді «дуже мала кількість людей виїжджає, особливо з лівобережжя, де ситуація критична».

«Лінія фронту знаходиться на відстані 2 кілометри від Куп’янська. На інших напрямках — це Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий — відстань трішки більше, але обстріли не припиняються всіх населених пунктів з усього виду озброєння», — сказав Беседін в ефірі.

Відповідаючи на питання щодо того, наскільки швидко вдається усувати наслідки російських обстрілів Беседін сказав, що це залежить від типу озброєння, яким було завдано удар.

Також начальник МВА розповів, що 99% евакуйованих людей відвозять до міста Харкова, де, зокрема, працює Куп’янський гуманітарний ХАБ, який надає різний спектр послуг.

Однак, як зауважив Беседін, окрім Харкова мешканців Куп’янської громади готові прийняти міста-побратими Куп’янська: Житомир, Чернівці, Полтава, Рівне, Чоп та Івано-Франківськ. Також надати допомогу готова Львівська громада.

Куди звертатися з питань евакуації

  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
  • 063 496 54 00 — гаряча лінія Борівської селищної ради;
  • 093 177 64 58 — громадська організація «Helping to Leave»;
  • 102 — поліція.

Допомога для жителів Куп’янської громади

5 листопада в місті Харкові відкрився гуманітарний ХАБ для мешканців Куп’янської громади.

Телефон Куп’янського ХАБу: 099 648 75 39

Читайте також

  • Поліція евакуювала 10 людей з Куп’янського та Ізюмського районів