Єдиний реєстр ідентифікації тіл (останків) може розпочати роботу в Україні вже цього року. Проєкт передбачає діяльність мультидисциплінарної команди.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.

За його словами, нині є велика кількість невпізнаних тіл, отже, необхідна злагоджена робота всіх структурних підрозділів, слідчих, експертів, аби робота з ідентифікації осіб загиблих не зупинялась на якомусь одному з етапів.

«Ідея була в тому, що відбувається репатріація, тіла надходять у тяжкому стані і, дійсно, потрібно залучати найкращих експертів і спеціалістів для їх ідентифікації. Ми розуміємо, що судово-медичні установи в областях мають і поточну роботу, поточне навантаження. Тому ще понад рік тому виникла така ідея, зараз вона на етапі реалізації», – розповів уповноважений.

За його словами, до роботи будуть залучені судово-медичні експерти системи Міністерства охорони здоров’я, співробітники поліції (слідчі, оперативні працівники, криміналісти), фахівці експертної служби МВС. Крім того, передбачено залучення експертів і спеціалістів із міжнародних організацій з інших країн.

«Це все направлено на те, щоб за допомогою кращих експертів, спеціалістів, професіоналів, а також техніки можна було б провести ідентифікацію у найскладніших випадках, коли з тілами вже багато хто попрацював, однак не було отримано результатів», – пояснив Добросердов.

Нагадаємо, раніше журналісти Ґвара Медіа вирушили разом із пошуковим загоном «Плацдармом» на кордон Харківської та Донецької областей, щоб зафіксувати процес пошуку, ідентифікації та евакуації останків. Зокрема поспілкуватися вдалося із засновником загону — Олексієм Юковим, який займається пошуками загиблих військових майже 25 років. Чоловік розповів, що створений ним «Плацдарм» спочатку проводив розкопки на місцях битв Першої та Другої світових війн, а з 2014 року займається пошуком та евакуацією тіл полеглих солдатів у російсько-українській війні. Від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році волонтери знайшли та повернули понад 3 тисячі тіл. Детальніше про те, як працює пошуковий загін та який вигляд має їх робочий день — у матеріалі.

Читайте також