Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції [УРП] затвердила рішення про оголошення конкурсу на літієву ділянку «Добра» у Кіровоградській області.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, найближчим часом комісія має визначити всі умови участі у конкурсі на літієву ділянку на Кіровоградщині. Родовище «Добра» потенційно відповідає критеріям інвестфонду.
«Його розробка може стати першим пілотним проєктом у межах спільного інвестування», – йдеться у повідомленні.
Представник американської компанії «TechMet» заявив, що у разі перемоги у конкурсі підприємство готове не лише шукати та видобувати літій в Україні, а й побудувати потужності для його збагачення.
Свириденко додала, що спільно з Мінфіном США та DFC [Міжнародна фінансова корпорація розвитку США – ред.] планується реалізувати щонайменше три пілотні проєкти протягом перших 18 місяців роботи Інвестиційного фонду відбудови.
Детальніше про угоду
У ніч на 1 травня Міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент підписали угоду між двома країнами про створення Інвестиційного фонду відбудови. Іншими словами — уклали угоду про надра, підписання якої було заплановане ще на час візиту Зеленського до Білого Дому.
Угода передбачає створення Інвестиційного фонду з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції в Україну.
Основні положення угоди гарантують повну власність і контроль України над її ресурсами. Крім того, Фонд створюється 50/50, тож жодна зі сторін не матиме переважного голосу. Водночас угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США.
Відтак, 6 травня Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію угоди про корисні копалини, яку нещодавно підписали зі Сполученими Штатами.
Крім того, рішенням комітету також було внесено пропозиції у текст угоди:
- Будь-які додаткові домовленості про створення Фонду відбудови, не можуть протирічити цій Угоді.
- Ця угода діє на всій території України в рамках міжнародно визнаних кордонів.
Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України зняло гриф секретності з даних про корисні копалини, зокрема щодо критичних мінералів.
Відтепер доступною стала інформація про запаси та можливості видобування золота, платини, алмазів, літію, титану, паладію, цирконію, іридію та інших стратегічних мінералів. Так, єдиною корисною копалиною, відомості про яку є таємними, залишається уран.
Читайте також
- «Результати будуть після завершення війни»: що експерти говорять щодо угоди про копалини між Україною та США .
- Британія вперше передасть Україні зброю коштом заморожених активів РФ.
