3 травня Верховна Рада прийняла законопроєкт №8009, який дозволяє військовослужбовцям звільнятися зі служби під час воєнного стану, якщо їхній близький загинув або зник безвісти під час бойових дій. Втім, це право не стосується цивільних, пояснила координаторка групи родин полонених Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова в коментарі виданню ZMINA.
Зміни до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачають можливість звільнення військового (мобілізованого чи строковика) зі служби, якщо документально підтвердиться факт загибелі або зникнення безвісти близького родича.
Втім, це стосується лише родичів, які служили у війську та загинули/зникли безвісти під час виконання бойового завдання. У разі смерті чи зникнення цивільних, звільнення зі служби не передбачене.
Бєлячкова зазначає, що ці зміни покращать становище сімей, у яких декілька членів воюють на фронті, а один безвісти зник.
5 травня відбулося засідання робочої групи, де розробили зміни до законодавства, щоб врахувати можливі негативні наслідки законопроєкту №8312. Зокрема, обговорювали підвищення зарплати військовим, дозвіл на реєстрацію автівок з правим кермом та звільнення зі служби деяких категорій захисників.
Читати також: Міноборони анонсувало сайт для поранених військових.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.