Мовний сервіс, який аналізує поведінку учнів на основі даних понад 500 мільйонів користувачів, оприлюднив щорічний звіт. Згідно з результатами Duolingo, після того, як Росія вторглася в Україну у лютому, понад 1,3 мільйона людей у ​​всьому світі почали вивчати українську мову на знак солідарності.

Зацікавленість у вивченні української мови та вживанні української в кризових ситуаціях досягла піку наприкінці березня та залишається стабільною зараз.

Що цікаво, українська мова почала розвиватися в країнах, далеких від конфлікту, зокрема в Аргентині, Японії та В’єтнамі, а також серед сусідів України. Що стосується тих країн, які приймали біженців, то за шість місяців після вторгнення кількість людей, які вивчають українську, зросла на 1651% порівняно з минулим роком у Німеччині, на 1615% у Польщі та на 1515% у Чехії.

https://blog.duolingo.com/

Країни з найбільшим зростанням людей, які вивчають українську мову у 2022 році 👇

https://blog.duolingo.com/

Для тих, хто вивчає мову, війна в Україні була незвичайною тим, що її висвітлювали засоби масової інформації у спосіб, який включав мову, таким чином вирізняючи її з-поміж інших політичних і гуманітарних криз, які переживали учні. Завдяки історії української та російської мов та політичній історії України та Росії відмінності між цими мовами широко обговорювалися. Причина такого різкого зростання української мови, ймовірно, також пов’язана з уявленнями учнів про саму мову: хоча в українській мові використовується кириличний алфавіт, учні, можливо, помітили її схожість з англійською та іншими європейськими мовами.