Внаслідок війни, українці почали надавати перевагу онлайн-медіа замість телебачення. Пише Forbes із посиланням на дослідження USAID-Internews, торік 60% громадян читали новини в Telegram-каналах, тоді як 36% користувалися ТБ.
Втім, зібрані цифри не відображають повну інформацію про рейтинги медіа. Через повномасштабну війну основним новинним продуктом на телебаченні виявився марафон «Єдині новини», який цілодобово транслюється на шести каналах.
Частка марафону за останні тижні складає близько 10-11%, з охопленням приблизно 10,3 мільйона глядачів по всій Україні. Жодне інше ЗМІ не має такого показника.
Зіставні цифри щодо місячного охоплення мають найбільші новинні сайти, такі як ТСН, УНІАН та «Українська правда».
Проте, на цих сайтах кількість контенту в рази більша, ніж у марафоні, що означає, що число споживачів кожної окремої новини в середньому менше.
У найбільших Telegram-каналах, серед яких «Мир сегодня с Юрий Подоляка» і «Труха», показник середнього охоплення однієї одиниці контенту дуже високий — кожну новину там переглядає близько мільйона користувачів.
Люди надають перевагу найоперативнішим джерелам інформації — месенджерам та соцмережам. Про це свідчать результати опитування дослідницької компанії Gradus Research.
Повномасштабна війна призвела до буму популярності новинних каналів у месенджерах. Люди почали споживати швидкий user-generated контент. Зокрема, 65% опитаних дізнаються про події у месенджерах, а 61% — у соціальних мережах. Із серпня 2020 року частка користувачів таких ЗМІ збільшилася майже у чверть.
Читайте також:
- Понад 45% українців вірить у достовірність новин з телеграм-каналів. Після 24 лютого минулого року кількість українців, що читають телеграм-канали для отримання новин, збільшилася вдвічі й сягає 63,3%.
- Надмірна довірливість телеграм-каналам означає низький рівень медіаграмотності деяких користувачів, зазначають у КМІС. Про що свідчить і найпопулярніших новинний канал «Труха» з аудиторією майже три мільйони, який неодноразово публікував маніпулятивний контент.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.