До Міжнародного суду ООН Україна та інші учасники міжнародної координаційної групи подали позов проти Ірану за збиття літака рейсу PS752.
Спільну заяву Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752 опублікували на сайті МЗС.
«Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, зробили важливий крок у наших спільних зусиллях, щоб забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збиття рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України». Іран не відповів на нашу вимогу щодо створення арбітражу для вирішення цього спору, надіслану 28 грудня 2022 року. Як наслідок, цього тижня в Гаазі ми спільно подали позов до Міжнародного суду ООН, тим самим розпочавши провадження проти Ірану у зв’язку з порушенням ним Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації 1971 року», — йдеться в документі.
Цей позов відображає їхню непохитну відданість досягненню прозорості, справедливості та відповідальності для всіх сімей жертв рейсу PS752, зазначають автори.
Нагадаємо, 8 січня 2020 року в небі над Іраном збили літак МАУ, який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран — Київ. На борту перебували громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії.
Через це загинули 176 людей, серед них — 11 українців. Пізніше іранська влада визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.
5 січня 2021 року Україна отримала від Ірану проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака. Уже на початку 2022 року Іран офіційно відмовився від продовження переговорів щодо розслідування наслідків катастрофи. Тегеран заявив Канаді, Швеції, Україні та Британії, що відмовляється вести переговори щодо катастрофи літака МАУ.
Після цього, 29 грудня 2022 року, Канада, Швеція, Сполучене Королівство та Україна в спільній заяві закликали Іран погодитися на арбітражний розгляд спору.
16 квітня цього року суд в Ірані виніс вироки 10 іранським військовослужбовцям у зв’язку з катастрофою українського пасажирського літака над Тегераном у 2020 році.
Читайте також
- Суд ООН у Гаазі розпочав слухання в першій справі України проти Росії.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!