Близько 16:50 окупанти вдарили КАБами по с. Бобрівка Вільхівської громади Харківського району. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Пошкоджено дачні будинки, постраждали дві цивільні жінки: 87 років та 40 років. Медики екстренки надали допомогу на місці. Відомо ще про двох постраждалих чоловіків 67 та 56 років, госпіталізовані для подальшого лікування.
На початку повномасштабного вторгнення саме це село повністю втратило електрику, яку вдалося відновити майже через пів року.
Від початку цього червня росіяни застосували проти України вже більш ніж 2400 керованих авіабомб, із них близько 700 проти Харківщини.
КАБ – це авіаційна бомба, оснащена аеродинамічними поверхнями й системою наведення для підвищення влучності потрапляння в ціль.
У РФ зараз є два типи такої зброї:
- ті, які відразу проєктувалися як плануючі (керовані) бомби та повноцінно виробляються на заводах. Наприклад, це УПАБ-1500В;
- фугасні радянські бомби, до яких росіяни кріплять модулі корекції та управління польотом. Це ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500. Такі дообладнання звичайних бомб відбуваються непрофесійно, але дуже швидко.
Проте Росія також застосовує інші види зброї, в чому їх особливість, розповідаємо далі.
З початку червня Харківщина зазнала 200 ракетних ударів. Проте, за словами начальника Харківської обласної військової адміністрації, останнім часом атак С-300 поменшало. Ворог став активно застосовувати керовані боєприпаси УМПБ Д-30.
Це «універсальний міжвидовий планувальний боєприпас»; число 30 означає його діаметр. А маса становить 250 кг. Тобто за своєю потужністю УМПБ сильно поступається КАБам, або керованим авіабомбам, у яких тільки бойова частина важить більше, ніж весь боєприпас.
Однак є у цього УМБП одна особливість: запускатися цей снаряд може не тільки з підвісної системи фронтових бомбардувальників Су-34, а й із землі. Для цього, щоправда, знадобляться системи реактивного залпового вогню, тобто РСЗВ типу «Град».
При цьому УМБП мають набагато більшу вибухову силу і дальність, ніж традиційні заряди РСЗВ. Відсутність необхідності підіймати в повітря літаки, які до того ж можуть бути збиті ППО, робить запуски дешевшими і безпечнішими. Дальність міжвидового боєприпасу, яка за оцінками експертів може сягати 70 км (а за деякими даними – до 90 км), дає змогу здійснювати пуски по Харкову з території РФ.
Читайте також
Після 10 ранку 25 червня армія РФ завдала щонайменше три авіаудари по цивільних об‘єктах у Харкові, без постраждалих. Останні російські атаки пошкодили близько 40 харківських приватних будинків, вибуховою хвилею вибито більш як 1000 вікон у багатоквартирних будинках. Ліквідація наслідків обстрілів триває.