UAnimals розпочали прийом заявок на Всеукраїнську зоозахисну премію 2025. До 18 лютого включно на неї можуть податися українці, які професійно чи на волонтерських засадах допомагають будь-якому виду тварин чи довкіллю.
Про це повідомили в організації.
Там зазначили, кожна людина може номінувати на премію себе або інших, при чому відзначити можуть, в тому числі посмертно.
«Принципово, аби номінанти й номінантки на премію в жоден спосіб не експлуатувати тварин, не співпрацювати із Росією та не були лавреатами премії в минулі роки», — додали організатори.
Далі серед усіх заявок організатори сформують короткий список, а людей саме з його числа і буде оцінювати журі, склад якого обіцяють повідомити незабаром.
Організатори пояснили, на відбір впливає детальне обґрунтування, чому саме ця кандидатура має отримати премію, та кількість номінацій однієї людини від інших: що їх більше, то вищі шанси потрапити в короткий список.
«Ця премія не про запекле змагання і боротьбу за відзнаку, бо в Україні є мільйони людей, які гідні усіх нагород. Однак ми гостро відчуваємо, наскільки важливо називати конкретні імена, розповідати історії, що варті оплесків, подяк і підсилення. Зоозахисна премія — це передовсім наш спосіб сказати “дякую” неймовірним людям, які дбають про тварин і довкілля попри все», — пояснив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Подати кандидатів і кандидаток на зоозахисну премію можна за посиланням. Заявки приймають до 18 лютого 2025 року включно, а цьогорічних переможців премії журі оголосить до кінця березня 2025 року.
Додається, Всеукраїнська зоозахисна премія відбудеться вже втретє. Цьогоріч відзнаку у вигляді спеціальної статуетки будуть вручати завдяки підтримці генерального партнера події — Фонду Ангеліни Усанової.
Більше про премію
Зоозахисна премія від UAnimals та міжфракційного об’єднання «Гуманна країна» була заснована у 2023 році. «Це наш інструмент для того, щоб інформаційно підтримати людей та ініціативи, за яких вболіваємо і чиї цінності поділяємо», — пояснював тоді сенс події засновник UAnimals Олександр Тодорчук. Торік серед номінантів премії була і зооволонтерка з Куп’янська на Харківщині Вікторія Кручина, яка першою в місті впровадила програму стерилізації та вакцинації безпритульних тварин. Крім того, тоді посмертно відзначили також загиблих, які зробили внесок у порятунок тварин: це Емма Ігуаль з Іспанії та Ентоні Ігнат із Канади — волонтери, які передавали команді UAnimals тварин із гарячих точок, а також французький журналіст Арман Солдін, який забрав з окопа ослабленого їжака, а пізніше загинув від російського обстрілу.
Читайте також
- Понад $3 млн для допомоги тваринам назбирала ініціатива Save Pets of Ukraine.
- «Вони евакуйовували собаку Ізольду і девʼять цуценят»: автівка харківської організації з порятунку тварин потрапила під обстріл.