У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт №13531, який має на меті повернути незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк сьогодні, 24 липня.

За його словами, законопроєкт вже підписали 48 депутатів із різних фракцій. Завтра, 25 липня, за нього можна голосувати. Документ підготувала команда народної депутатки Інни Совсун.

Харківський нардеп Олександр Бакумов, ініціатор законопроєкту №12414, який до внесення правок стосувався виключно зниклих безвісти й «не мав нічого спільного з тим, у що перетворився після другого читання», заявив, що нового законопроєкту від команди народної депутатки Інни Совсун він не бачив, на підпис його депутату не пропонували. Однак він готовий розглянути документ.

«Наскільки мені відомо, проєкт пани Інни повертає ту редакцію, яка існувала до того, як цей закон був в чинності й був ухвалений. Це один механізм, просто повернути все як було», — говорить Бакумов.

Народний депутат Ярослав Железняк опублікував список депутатів, які підписали законопроєкт про відновлення незалежності НАБУ та САП. З Харківщини його, зокрема, підтримали двоє депутатів — Федір Веніславський та Олег Бондаренко з партії «Слуга народу». Веніславський утримався під час голосування за законопроєкт №12414, а Бондаренко голосував «За». Детальніше про те, як голосували харківські депутати читайте за посиланням.

Зеленський своєю чергою пообіцяв запропонувати Верховній Раді законопроєкт, який збереже всі норми для незалежності антикорупційних інституцій.

«Можливо пропозиція президента буде в іншому, я теж її не знаю. Маємо ознайомитись з текстом, можливо він буде стосуватися ширшого суб’єктного складу — Нацполіції, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, НАБУ і САП», — припускає нардеп.

Він додає, якщо президент зареєструє законопроєкт, визначить його як невідкладний. Його розглянуть у Раді та зможуть прийняти так само швидко, як і закон №12414.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 12414, який надає генпрокурору повноваження контролювати роботу Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Того ж дня його підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та президент України Володимир Зеленський. 

За словами керівника САП Олександра Клименка, прийняття у другому читанні законопроєкту з правками — це кінець незалежної роботи Спеціальної антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

«Фінальної версії законопроєкту ми не бачили, але розуміємо, що фактично знищується незалежність цих двох інституцій від будь-якого політичного впливу на наші розслідування», — заявив Клименко.

Законопроєкт з правками, які внесли в останній момент, підтримали 263 депутати. Проти були 13 депутатів, ще 13 — утрималися.

Що наразі відомо про перевірки, ініційовані Службою безпеки у НАБУ і САП, кому з представників антикорупційних установ оголосили підозри та як прийняття цього законопроєкту вплине на подальшу антикорупційну діяльність — читайте в матеріалі.

Читайте також