Усього у проєкті візьме участь 100 майстерень. Вже наприкінці весни вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі. ʼ
В Україні визначили перші 72 профтехи, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки.
Усього в проєкті візьмуть участь 100 майстерень. 28 з них ще обирають, їх профінансують міжнародні партнери та бізнеси.
Уже наприкінці весни у 72 затверджених профтехах розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі.
Найпопулярніші напрями, за якими будуть створені майстерні:
- сільське господарство — 14 майстерень;
- громадське харчування — 10 майстерень;
- промисловість та машинобудування — 7 майстерень;
- будівництво та автомобільний транспорт — 6 майстерень.
Вони будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка та інші.
Проєкт «100 майстерень»
У 2023 році МОН оголосив про старт проєкту 100 майстерень. Мета проєкту — створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці. Водночас дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом, а також якісно вплинути на відбудову країни.
Також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем оператор дистанційно керованих апаратів, тобто оператор цивільних дронів. Професію планують ліцензувати в 2024 році. За цим напрямом майстерні оновлять в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою і Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.
Читайте також
- Дуальна форма навчання: переваги, проблеми та реалізація в Харкові