У Харкові на вихідних 16–17 грудня відбудеться дводенний фестиваль «П’ятий Харків». Говоритимуть про письменника Миколу Хвильового та його роботу «Синім етюдам».
Про це пише команда харківського Літмузею.
Упродовж двох днів відбудеться шість зустрічей, на яких говоритимуть про Харків у ренесансну добу 1920-х, про те, як більшовики створювали свій політичний проєкт «першої столиці», про непрості міські ідентичності та, яке майбутнє міста може розгорнутися з усіх цих історій.
Фестиваль називатиметься «Харків VS Харків» та буде присвячений письменнику Миколі Хвильовому, якому 13 грудня виповнюється 130 років із дня народження.
«Ми не будемо говорити про політику — говоритимемо про культуру. Адже Хвильовий і без політики у своїх творах зачепив глобальні теми, що стосуються «несучих конструкцій» нашого суспільства», — йдеться в повідомленні.
Серед спікерів: Євгеній Стасіневич, Борис Філоненко, Геннадій Єфіменко, Роман Любавський, Марія Тахтаулова, Анна Лазар, Олег Коцарев, Ірина Склокіна, Тетяна Пилипчук, Павло Гайдай, Микола Коломієць, Юлія Ніколаєвська.
Розмови закінчуватимуться мистецькими рефлексіями, у яких «Синій вечірній город«Хвильового перетинатиметься із «Червоним Харковом».
Розклад подій
На 16 грудня:
- 15:00 — Євгеній Стасіневич, Борис Філоненко. Розмова «Хвильовий у місті: чи був би Ренесанс без Харкова?»;
- 17:00 — Геннадій Єфіменко, Роман Любавський, Марія Тахтаулова. Розмова ««Червоний Харків» як проєкт більшовиків»;
- 19:00 — «Синій концерт» Юлія Ніколаєвська.
Зареєструватися на події першого дня можна за цим посиланням.
На 17 грудня:
- 15:00 — Анна Лазар, Олег Коцарев, Ірина Склокіна, Тетяна Пилипчук. Розмова «Ці складні ідентичності міста»;
- 17:00 — Павло Гайдай, Анна Лазар, Микола Коломієць, Євгеній Стасіневич. Розмова «Наступ на майбутнє»;
- 19:00 — Вистава «Сині етюди».
Зареєструватись на другий день за цим лінком.
«П’ятий Харків» — це культурний фестиваль, створений Сергієм Жаданом та Харківським літературним музеєм. Ідеєю створення проєкту стали чотири образи Харкова, сформовані мовознавцем, істориком і культурологом Юрієм Шевельовим в есе «Четвертий Харків».
Читайте також
- У межах проєкту «П’ятий Харків» у Центральній науковій бібліотеці університету Каразіна відбулися зустрічі харків’ян із письменником Сергієм Жаданом, видавцем Олександром Савчуком, директоркою ЛітМузею Тетяною Пилипчук, мовознавцями Катериною Каруник та Сергієм Вакуленком, театрознавицею Яною Партолою та дослідником Володимиром Маслійчуком.