Станом на 28 листопада з лівого берега Купʼянського району щодня виїжджає від 30 до 40 осіб, а іноді навіть пʼяти-десяти. Для порівняння — у кінці жовтня, включно з Борівською громадою, ця цифра складала від 150 до 200 евакуйованих за день.
Про це журналістам Ґвара Медіа повідомив начальник Купʼянської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.
Він зазначив, дітей на лівому березі не лишається. Водночас у трьох громадах району, а саме Купʼянській, Петропавлівській та Курилівській, все ж досі проживає близько 1830 людей.
«Евакуація зараз проходить достатньо кволо, тому що потік людей зменшився. При чому таку тенденцію зменшення темпів евакуації я б не називав лише питанням мотивації, це скоріше певне субʼєктивне переконання. Тому що умов для повноцінного життя на лівому березі зараз нема, відновити їх через безпекову ситуацію неможливо. А залишатися взимку під обстрілами без світла, газу і води — не дуже комфортно, я вважаю», — сказав Канашевич.
Він також додав, що для себе в адміністрації помітили тенденцію, що загалом лишаються люди похилого віку, «тобто від 1940 до 1960 років народження».
«Вони все життя прожитили тут і, мабуть, для них це основне обґрунтування», — додав начальник РВА.
Як відбувається процес евакуації з лівого берега Осколу
Евакуйованих доправляють до правого берега Осколу, далі — до транзитних центрів у більш безпечних громадах Харківщини чи України. Також людей забезпечують юридичною та соціально-психологічною підтримкою, продуктами харчування і гігієнічними наборами, теплими речами, а також грошовими виплатами. За потреби, кажуть в ОВА, евакуйованих розміщують у місцях компактного проживання, або забезпечують перевезення до інших регіонів країни.
Сам процес евакуації координується через безкоштовну гарячу лінію – 0 800 33 92 91.
Читайте також
- «Обстріли збільшилися в рази»: начальник Куп’янської МВА про ситуацію в райцентрі.
- «Спочатку масово поверталися, а коли почали кошмарити — виїжджаємо»: як проходить евакуація прифронтового селища Борова.