У Харкові СБУ оголосила підозру п’ятьом містянам за вимагання грошей із жителів міста.
Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.
За даними слідства, підозрювані вимагали з мешканців міста гроші за «неіснуючі» боргів. До потерпілих учасники застосовували психологічне та фізичне насильство: били їх, погрожували фізичною розправою над ними та над їхніми родичами.
Як з’ясували правоохоронці, з одного з місцевих підприємців підозрювані вимагали надуманий борг у 600 тисяч гривень. У результаті застосування насильства вони встигли одержати з потерпілого грошові кошти та 12 мобільних телефонів на загальну суму понад 200 тисяч гривень.
СБУ встановила, що до складу організованої злочинної групи входили шестеро безробітних, кожний із яких раніше вже був неодноразово засуджений за вчинення кримінальних злочинів.
«Їхній 49-річний ватажок, який протягом останніх п’яти років перебуває під вартою за підозрою в умисному вбивстві, позиціонував себе як так званий «наглядач» за кримінальним середовищем у місцях позбавлення волі Харківської області», — пише Владислав Абдула.
Співробітники СБУ під час спецоперації затримали в Харкові чотирьох учасників цієї групи. Також провели 15 санкціонованих судом обшуків за місцями мешкання підозрюваних, у їхніх автівках та в ізоляторі.
Під час слідчих дій правоохоронці вилучили такі речові докази:
- 3 пістолети з набоями;
- 16 мобільних телефонів та 19 сім-карток;
- 12 банківських карток;
- нібито «боргові зобов’язання» на вісьмох громадян України;
- чорнові записи.
За матеріалами СБУ п’ятьом особам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене організованою групою), одному — за ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану).
Чотирьом затриманим обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. До того ж до їхнього покарання будуть додані невідбуті строки за вчинення попередніх злочинів, пояснив речник СБУ.
Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення можливої причетності учасників групи до вчинення злочинів на території інших регіонів України.
Читайте також
- Харківщина друга за кількістю поданих у розшук осіб