20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, в Харкові вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності концертом «Музика гідності і свободи. Від Бетховена до Скорика». Захід відвідали учасники харківського Євромайдану.
«Концепція концерту ширша за просто концерт пам’яті. Ми прагнемо представити український та європейський вибір, тому що саме за це стояли на Майдані — за цінності, які поважають у всьому світу. Це і любов, і надія, і тепло, яке ми можемо дати один одному. Тож окрім патріотичної складової, концерт має і звичайні цінності, які пов’язані з родиною або коханням», — каже співорганізаторка концерту Юлія Ніколаєвська.
На концерті виступили викладачі й студенти Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського з творами Бетховена, Шопена, харківських композиторів Марка Кармінського й Сергія Борткевича. Також зі сцени звучали арії з опери «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського та «Богдан Хмельницький» Данькевича.
«Мистецтво рефлексує дійсні та історичні події, тому будь-який концерт надає огляд й історії, й мистецтва, й життя народу. У цьому полягає ідея Революції Гідності: вона відбувається за те, щоб нормальне, європейське, свідоме життя українців тривало», — каже Юлія Ніколаєвська.
До повномасштабного вторгнення спільнота збиралась біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Харкові, але з міркувань безпеки в місті не проводять масові акції.
Що відомо про Революцію Гідності
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років в Україні почалися масові протести, які отримали назву «Революція Гідності». Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією «Революції Гідності» стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого вбили 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
- «Небесна Сотня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
- Під час розстрілів на Майдані загинули троє харків’ян — Владислав Зубенко, Євген Котляр та Юрій Паращук.
Читайте також
У Харкові відбулася виставка, присвячена фотографу Юрію Ворошилову. Фотоархів харківського фотографа містить визначні події Харкова: момент, коли Україна стала незалежною, Помаранчева революція, Революція Гідності тощо.