Він триватиме до 23 червня та об’єднає в собі різноманітні формати мистецького самовираження – від театральних вистав і виставок до лекцій, воркшопів та музичних вечорів.
У Харкові 14 червня розпочався фестиваль локальної культури «Харківське море». Заходи організовуються командами кількох проєктів: плейбек-театрів «Нема» та «Кочівники» а також творчою спілкою «Химери». Гостям фестивалю пропонують поставити собі питання «хто ми є?»: «периферія двох держав чи фронтир, обрубаний транспортний вузол, місто заводів чи місто студентів, культурний центр чи місто біля уявного моря?». Детальніше у фоторепортажі.
Перший день фестивалю стартував з перфомансу плейбек-театру «Нема» під назвою «Люди».
«Це перший із серії плейбек-перформансів, які досліджуватимуть ідентичність міста через особисті історії глядачів», – розповідають організатори фестивалю.
Після перфомансу відвідувачів очікував концерт харківських музичних виконавців: Fever Band, Фіалка, Кароліна Кудріна, Зарисовка та Сава Савченко.
За словами організаторів, фестиваль пройде у чотири етапи – «Знайомство на березі та святкування відплиття», «Дослідження у відкритому морі», «Риф, шторм та географічні відкриття», «Повернення додому та рефлексія».
Під час них на відвідувачів очікують музичні та поетичні події, вистави, виставки, лекції, екскурсі, міжнародна танцювальна прогулянка, жива бібліотека, воркшопи та багато іншого. Наприкінці фестивалю планується створити капсулу часу та розписати арку.
Локації та вартість відвідування
Події фестивалю відбуватимуться в різних локаціях міста. Слідкувати за програмою фестивалю можна на сторінці фестивалю у Facebook.
Події проводяться безкоштовно або за благодійний внесок, деякі – платні. Наприклад, відвідування літературного театру 15 червня коштує від 100 грн.
Також 14 червня у Харкові відкрилася «Лавка деокупації» — це проєкт волонтерів благодійного фонду «Волонтерська», до якого залучили близько десятка фермерів/-ок зі Студенка й Довгенького на Харківщині. Жителям села волонтер/-ки надали теплиці та насіння. Дивіться фоторепортаж Ґвара Медіа з відкриття за посиланням.
Читайте також
- Овочі з городу та крафтові товари: як минув харківський благодійний ярмарок.
- Децентралізація мистецтва: у Люботині відкрили мистецький простір у гаражі