У Харкові та області вранці 30 вересня мешканці помітили димку в повітрі, яка зменшує видимість. Про схожі випадки повідомляли також і в інших регіонах країни. У мережі припустили, що Харків накрила пилова буря, я дійшла до України з Азії. Однак у Харківському регіональному гідрометеоцентрі цю інформацію спростували.

У коментарі журналістам Ґвара Медіа експерти гідрометеоцентру повідомили, що метеостанція не фіксує над містом пилової бурі. Те задимлення, що бачать харків’яни – це імла, причиною якої стали пожежі в екосистемах області.

«Ми фіксуємо імлу – це малі частинки пилу, попелу та іншого, які переміщуються з потоком повітря. Це пов’язано з пожежами в екосистемі регіону, війною, а також побутовим палінням листя та інших відходів», – розповіли у гідрометеоцентрі.

Чи шкодить імла здоров’ю?

Під час імли людям рекомендують залишатися вдома та рідше відвідувати вулицю. Частки пилу, попелу та диму можуть потрапити в легені та викликати респіраторні захворювання, також вона може викликати отруєння. 

Однак такі наслідки – це дуже рідке явище, насправді імла не становить особливої загрози для організму людини. У повсякденному житті вона може стати причиною зупинки або затримки транспорту, а також створити аварійні ситуації на  дорозі.

Читайте також

  • У Харкові очікується до 25 градусів тепла – гідрометеоцентр.