1 грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми, який проводять з 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.
У Харкові з цієї нагоди Харківський благодійний фонд «Парус» провів акцію на площі Свободи, під час якої представники фонду інформували містян щодо необхідності тестування на ВІЛ/СНІД, розповідали, як запобігти захворюванню та що робити, якщо його вже виявили.
На площі також розмістили мобільну амбулаторію, у якій кожен охочий міг пройти тестування на ВІЛ/СНІД та дізнатися свій статус. Така процедура є безкоштовною, анонімною та займає лише 15 хвилин.
Результат, розповідає медикиня фонду, точний на 98%. Похибка можлива у разі, якщо тест був зроблений в інкубаційний період, оскільки в цей час антитіла ще не виділяються, а отже визначити наявність хвороби неможливо.
«Зараз ми хочемо звернути увагу на те, що не потрібно забувати про соціально-значущі інфекції, тестуватися та знати про свій статус. Хочу наголосити, щоб люди зверталися в обласний клінічний центр боротьби зі СНІДом, проходили безкоштовне тестування та залишалися здоровими», – розповіла директорка благодійного фонду Овчиннікова Олена.
Також організатори наголосили, що у сучасному світі ВІЛ-позитивний статус – це не вирок. Вчасне виявлення вірусу і прийом антиретровірусної терапії (АРТ) дає змогу людям з ВІЛ жити абсолютно повноцінно. На сьогодні особи з ВІЛ-позитивним статусом, які приймають терапію, можуть народжувати здорових дітей, не можуть інфікувати інших через статевий зв’язок або кров, а тривалість життя людини з ВІЛ рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ.
Дізнатися більше про ВІЛ/СНІД, центри тестування та порядок дій при виявленні хвороби можна за посиланням.
Читайте також:
- ВІЛ та Сифіліс у військових, консерви з «гуманітарки» та брудні бомби. Харківська деза серпня.
- Фейк. Безплатне тестування на ВІЛ для військовослужбовців в медцентрі «Доктор Харків».