Через відсутність власної генерації електроенергії у місті розробляють альтернативну систему живлення.

Наразі по всьому місту встановлюють блочно-модульні котельні, які забезпечуватимуть енергією Харків. Роботи тривають практично цілодобово. Про це в ефірі телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

«Ми ведемо підготовку до найскладніших викликів, які гіпотетично можуть трапитися. Зараз готуємося до зими зовсім по-іншому, ніж раніше. Дуже важливо вчасно встановити блочно-модульні котельні, генератори, когенераційні установки», – наголосив мер.

За його словами у Харкові планують створити так званий «острів енергетичної системи». 

Нагадаємо, нещодавно на Харківщині встановили 21 мобільну котельню, що відтепер забезпечує тепло для трохи менше 200 тисяч осіб. Мова йде про 14 котелень потужністю до 2000 кВт у закладах охорони здоровʼя та ще 6 в освітніх та культурних закладах, в інших обʼєктах встановили ще 2 котельні до 300 кВт.

Наразі в регіоні триває процес підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року, планують зробити акцент на відновленні генеруючих підприємств, децентралізації енергосистеми та встановленні когенераційних установок.

Читайте також

  • У червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.
  • Уряд виділить додаткові 1,9 мільярда гривень на відновлення теплопостачання міста Харкова. Це кошти в межах гранту від Світового банку.