У Харкові з 7 по 25 липня триватиме фотовиставка «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо» присвячену полоненим та безвісти зниклим українським військовим. Журналісти Ґвара Медіа відвідали відкриття експозиції, детальніше дивіться у фоторепортажі.
У підземному переході від виходу зі станції метро «Майдан Конституції» до ТРЦ «Нікольский» з’явилися світлини полонених та зниклих безвісти українців. Співорганізатором виставки став звільнений з полону військовослужбовець Ігор. За його словами, ця ініціатива слугує нагадуванням про кожного зниклого та дарує надію на продовження їхнього життя у пам’яті суспільства.
«Кожен із нас, проходячи тут, може побачити ці очі, які дивляться на вас, і згадувати [полонених]. І це надія на те, що людина жива. Всі захисники, захисниці й цивільні прагнули того, щоби ви продовжували жити, згадували та не забували їх», – поділився Ігор.
До відкриття виставки портретів долучилась мати колишнього полоненого.
«Мій син провів в полоні більше року і повернувся в один із крайніх великих обмінів. І я розумію як ніхто родини зниклих безвісти тому, що я три місяці не знала де мій син і що з ним», – розповіла жінка.
В акції взяла участь також сестра полоненого військовослужбовця. Вона розповіла, що разом з її братом зникли ще 35 побратимів. Дівчина поділилась, що родини залишаються наодинці із цією проблемою.
«Ми вирішуємо, ми шукаємо, ми збираємось їхати на фронт, щоб знайти наших хлопчиків. Ні командування, ні інші органи ніяким чином нам не допомагають», – прокоментувала вона.
Під час відкриття організатори громадської організації «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО “Берегиня”» подарували запрошеним мотанки Берегині, а військовослужбовцю передали антидронову ковдру.
Водночас на виставці виступила мати, яка чекає на свого сина понад 11 років.
«Повернуться всі, ви повинні вірити. Віра зробить все. Вона поверне його навіть із небуття», – сказала жінка.
Читайте також
- «Хочу, щоб повернули усіх зниклих безвісти»: у Харкові пройшла акція на підтримку військовополонених.
- Над харківським залізничним вокзалом на підтримку полонених підняли Прапор Надії.
