У Харкові суд розглядатиме справу колишньої працівниці комунального підприємства, яку звинувачують у службовій недбалості під час закупівлі генераторів.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, у грудні 2022 року фахівчиня з публічних закупівель затвердила придбання 27 бензинових генераторів на загальну суму понад 2,4 мільйони гривень. Водночас посадовиця не провела належного аналізу ринку та не вжила передбачених законом заходів для визначення обґрунтованої вартості обладнання.

Зокрема, вона не вивчила ціни та асортимент аналогічної продукції з відкритих джерел, не направила запити виробникам, офіційним представникам і дилерам, не провела ринкових консультацій із постачальниками та не здійснила маркетингових досліджень.

Відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи, ринкова вартість закуплених генераторів становила близько 1,9 мільйона гривень. Таким чином, територіальній громаді Харкова завдано збитків на суму понад 550 тисяч гривень.

У прокуратурі уточнили, що жінці повідомили про підозру наприкінці вересня 2025 року. Обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 2 до 5 років із можливим позбавленням права обіймати певні посади та штрафом.

Нагадаємо, 13 січня у Холодногірському суді Харкова триває останнє судове засідання у справі щодо вбивства українських військовополонених російським військовим Сєргєєм Тужиловим на Вовчанському агрегатному заводі. Судді пішли на перерву для ухвалення вироку.

Читайте також