17 грудня у Донор-Центр в ТРЦ «Нікольський» у Харкові пройде акція донорства крові у пам’ять про волонтера та військового Костю Юзвюка, який загинув на Запорізькому напрямку.
Про це повідомила пресслужба ДонорUA.
Уточнюється, що початок події о 09:00, триватиме вона до 11:00. Окрім Харкова, спільні донації крові пройдуть у різних містах України у проміжок з 16 по 20 грудня.
«Ми прагнемо, аби його вплив поширювався і далі у пам’ять про нього. Бо пам’ять — це не просто “тримати в голові перелік імен”. Пам’ять — це “наслідувати справи, продовжувати діяти”», – розповідають організатори.
Участь у спільній донації можна прийняти за попередньою реєстрацією.
«Перш ніж реєструватися, переконайтеся, що не маєте абсолютних або тимчасових протипоказань. Правильно підготуйтеся до процедури, аби зберегти гарне самопочуття», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у Харківському центрі служби крові постійний дефіцит негативних груп крові. В Україні розповсюджене стихійне (або разове) донорство, і Харків не виключення: люди починають масово здавати кров після масштабних російських обстрілів або під час різких погіршень на фронті, розповіла Валентина Таран з пресслужби Центру. Проте й кількість «стихійних» донацій зараз впала, зазначила вона. Центр співпрацює з різними організаціями, міськими та обласними державними структурами, які регулярно здають кров — але й цього часто недостатньо, щоб покрити наявну велику потребу.
Разом із тим, психологічний стан людей в Україні значно погіршився через війну. Цьогоріч у березні МОЗ опублікувало статистику, що за рік близько 135 тисяч людей в Україні написали скарги щодо проблем із ментальним здоров’ям. Ще влітку 2022-го року Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, посилаючись на аудит державних послуг для охорони психічного здоров’я, казав, що психологічної підтримки скоро потребуватиме близько 15 мільйонів людей у країні, «з них близько 3–4 мільйони потрібно буде призначати медикаментозне лікування».
У серпні цього року на сайті Кабміну опублікували петицію, яка пов’язує ці дві проблеми. Авторки вважають, що в умовах дефіциту донорів варто переглянути законодавство й лікарські протоколи, що не допускають людей, які приймають антидепресанти, до донорства. Редакція Ґвари розбиралась у проблемі — детальніше за посиланням.
Читайте також
- Як обласний центр служби крові працював у перші дні повномасштабного вторгнення РФ та як функціонує зараз.