Сьогодні, 27 березня, громадська організація «Антикорупційний штаб» презентувала розробку антикорупційної програми в Харкові протягом 2025 року. Цей документ міститиме перелік потенційних корупційних ризиків, а також заходи для їх уникнення.
Про це Ґварі повідомили організатори під час презентації програми у Харкові.
Зазначається, розробка програми триватиме орієнтовно до вересня, далі відбудеться узгодження антикорупційної програми та винесення її на голосування депутатами Харківської міської ради. Далі — втілення.
«Складність створення програми полягає у відсутності конкретних прикладів, адже в кожного міста та селища своя “корупційна історія”. НАЗК [Національне агентство з питань запобігання корупції — ред.] створило перелік типових корупційних ризиків, але вони несуть загальний характер, а Харків – місто-мільйонник зі складною специфікою та великою завантаженістю», — зазначила начальниця Служби з питань запобігання корупції Харківської міської ради Олена Павлова.
Враховуючи це, 28 березня відбудеться перше засідання робочої групи з оцінки корупційних ризиків у Харкові, до неї зокрема увійшли координатор проєкту та співзасновник «Харківського антикорупційного центру» Євген Лісічкін, а також голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.
«Навіть якщо корупція в Харкові зменшиться бодай на 1%, ця діяльність вже вартуватиме наших зусиль. З хабарництвом треба боротися превентивно», — додав Лісічкін.
Крім того, до цієї ініціативи запрошують долучитися і всіх охочих харківʼян, які надалі зможуть брати участь у виявленні корупційних ризиків у всіх сферах. Для них попередньо проведуть навчання у форматі онлайн, де будуть розповідати про професійні інструменти моніторингу корупції.
«Взяти участь можуть пересічні громадяни, а також посадовці та депутати. Навчання для них будуть проводити експерти НАЗК, а також ГО “Антикорупційний штаб”, після чого вони спільно з попередньо створеною робочою групою зможуть працювати над розробкою та впровадженням антикорупційної програми», — наголосила також керівниця проєкту ГО «Антикорупційний штаб» Євгенія Вірлич.
Крім того, організатори пропонують анонімно поділитися корупційними схемами Харкова за посиланням.
Додається, розробку схожих антикорупційних програм уже втілили в семи громадах України — Скадовськ на Херсонщині, Жмеринка на Вінничині, Миронівка на Київщині, Новоукраїнка на Кіровоградщині, Ємільчине на Житомирщині, Кам’янець-Подільський на Хмельниччині та Жовква на Львівщині.
Читайте також
- Куди Харків витрачає кошти? Інтерв’ю з Євгеном Лісічкіним з ХАЦ — ВІДЕО.
