12 лютого у Харкові «Укрзалізниця» презентувала новозбудовані пасажирські вагони, які курсуватимуть у складі поїзда №63/64 Харків — Львів. Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з працівниками «Укрзалізниці» та побачили вагони зсередини — детальніше дивіться у фоторепортажі.
На харківському вокзалі запустили перший рейс, який складається з дев’яти нових вагонів, випущених і побудованих в Україні під час повномасштабної війни. Заступник директора пасажирської компанії «Укрзалізниця» Олександр Шевченко зазначив, що ці вагони побудовані на Крюківському вагонобудівному заводі, і це частина великої партії в 66 нових вагонів, які доповнять рухомий склад «Укрзалізниці».
«Це довгоочікуване доповнення, тому що воно дозволить нам посилити найбільш ажіотажні напрямки, по яких у нас спостерігається найбільший попит. Конкретно ці дев’ять вагонів складуть на напрямок “Харків-Львів”. Це один з найбільш завантажених напрямків для “Укрзалізниці”. Тут існує попит, як серед військовослужбовців, так і серед груп дітей, які їдуть на оздоровлення», – розповів Шевченко.
Він додав, що серед цих дев’яти вагонів – чотири вагони категорії СВ [Спальний вагон — ред.] і п’ять вагонів категорії купе. Всі вони мають цілу низку нововведень, тобто певні зручності для пасажирів.
«Ці вагони насправді більш посилені безпеково. Тут є сигналізація на дверях кожного купе, є чотирьохзонне посилене відеоспостереження та кнопки виклику провідника. Відповідно, це безпечні, якісні, сучасні вагони. З точки зору комфорту пасажира, тут більш плавний, тихий хід. Покращена шумоізоляція, покращене освітлення, покращені зони підзарядки. Відповідно, є можливість підзарядити свої гаджети під час дороги», – доповнив Олександр Шевченко.
Він зауважив, що ці вагони були придбані за кошти державного бюджету України.
«Ця програма буде продовжуватися. Ми прямо зараз в процесі оформлення нового замовлення на нові вагони, про які ми оголосимо, я думаю, невдовзі», – розповів директора пасажирської компанії «Укрзалізниця».
За словами голови правління ПАТ «КВБЗ» Максима Крамаренка, середня вартість такого вагона 41-44 мільйони гривень, термін його виготовлення 12-14 місяців.
«Вартість вагона залежить від моделі, я б сказав так, що це десь у два з половиною рази дешевше, якби ми цей вагон придбали десь за кордоном. Щодо термінів виготовлення, такий вагон після надходження попередньої оплати ми вже віддаємо замовнику через 12-14 місяців. При тому, що десь 9-11 місяців, це займає поставка складної комплектації, такої як гальмівне обладнання, редуктори, генератор, статичний перетворювач і так далі», – доповнив Крамаренко.
Провідниця Валентина Борсук зауважила, що у нових вагонів більше зручностей для пасажирів з валізами. Вона додала, що у них також з’явилися пеленальні столики у туалетах.
«Вагон дуже гарний. Особливо для пасажирів буде дуже зручними нижні полиці, валізи будуть гарненько розкладені і не буде претензій. Не будуть, я надіюсь, вже на проході валізи людей стояти. Дуже гарно, що є підсвітка. Нова спинка, полички», – прокоментувала провідниця.
Читайте також
- В Україні анонсували «Потяг до тебе» для військових та їхніх близьких на День закоханих.
- Укрзалізниця евакуювала понад 30 тисяч пасажирів у 2024 році.
![](https://gwaramedia.com/wp-content/uploads/2023/06/tg-replace-2.png)