Міськрада готує проведення конкурсу ідей щодо відновлення руху трамвая №26 (на Весніна) маршрутом від вулиці Мироносицької до вулиці Матюшенко. Водночас точної дати його проведення поки не повідомили.
Про це повідомив депутат міської ради та голова «Харківського антикорупційного центру» Дмитро Булах під час конференції у Харкові.
Зазначається, що наразі цей конкурс лише розробляють і поки він готовий лише на 60%.
«Я сподіваюся, що найближчим часом ми оприлюднимо програму цього конкурсу у відкритих джерелах. Але важливо, що у цьому конкурсі участь зможуть взяти абсолютно всі охочі. Адже ми хочемо бачити думки щодо Весніна не лише профільних фахівців, а й звичайних містян», — сказав Булах.
Він також додав, що це потрібно і тому, що просто відновити колії не можна, адже тодішнє розташування рейок не відповідає сучасним державним будівельним нормам України.
Хронологія демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна
Взимку 2021 року в міській раді розповідали про розширення автомобільної дороги через будівництво роз’їзду біля метро «Київська». Після такої реконструкції на Весніна мала б лишитись одна трамвайна колія.
У травні того ж року на сайті Харківської міськради опублікували петицію, де харків’яни виступили проти розширення дороги за рахунок демонтажу частини трамвайних колій.
Трамвайні колії демонтували у травні 2022 року.
Троє жителів Харкова подали позов на діяльності міської ради, аби повернути трамвайні колії. Ці позови об’єднали, а перше судове засідання у цій справі відбулося 8 серпня 2023 року.
19 січня 2024 року суд визнав незаконною реконструкцію трамвайних колій. На що міськрада подала апеляцію до суду, яку Другий апеляційний адмінсуд не задовільнив.
«Суд заслухав позицію міськради. Представниця міськради намагалась довести, що вони неналежний позивач, оскільки вони наче б то не причетні до демонтажу й не контролюють КП «Міськелектротранссервіс». Відповідно ми аргументували, що це не так, бо вони слідкують за дотримання генерального плану міста, а директор КП звітує перед департаментом інфраструктури та виконавчим комітетом міської ради.
Після цього суд перейшов до наради з рішення і за декілька хвилин уже оголосив, що апеляція міської ради та департаменту інфраструктури має залишитись без задоволення», — прокоментував активіст Олексій Свид.
Додається, рішенні суду не мало прямого зобовʼязання повернути колії, тож активісти окремо подавали цю вимогу до міськради.
Читайте також
- Рішення про перефарбування міського транспорту в Харкові неостаточне — міськрада.
- У Харкові орендуватимуть трамваї за понад 3,3 млн грн без тендеру.