Виконавчий комітет Харківської міської ради сьогодні, 11 грудня, затвердив перелік потенційно небезпечних об’єктів, які потребують невідкладного відновлення або підлягають демонтажу.
Про це повідомили у Харківській міській раді.
Згідно з рішенням, до переліку об’єктів, які підлягають демонтажу, увійшли сім житлових багатоквартирних будинків: вул. Соборності України, 225, вул. Метробудівників, 4 і 9, вул. Чоботарська, 38, майдан Героїв Небесної Сотні, 5-а, 5-б та 5-в.
За даними міськради, ці будинки зазнали пошкоджень на понад 80%, їм загрожує аварійне обвалення.
«Експерти взяли проби всіх тримальних елементів цих будинків і після проведення візуального, технічного та лабораторного досліджень дійшли висновку, що ці об’єкти відновити неможливо. Тому було ухвалене рішення про їх знесення», – зазначив директор Департаменту з благоустрою, відбудови та реконструкції Костянтин Лиска.
Крім того, на виконкомі ухвалили рішення про частковий демонтаж багатоквартирних житлових будинків на проспекті Любові Малої, 24 (3-й під’їзд) та вулиці Біблика, 2-д (8-й під’їзд). За словами Костянтина Лиски, в цих будівлях планується проведення капітального ремонту.
«Будуть знесені під’їзди, які неможливо відновити, а також буде спроєктоване посилення конструкцій між уцілілими. За наявності фінансування ремонтні роботи будуть проведені вже наступного року», – повідомив директор департаменту.
Нагадаємо, у Харківській міській раді озвучували плани стосовно завершення оцінки стану зруйнованого будинку на Метробудівників, 40 у листопаді. Водночас у грудні результати лишаються невідомими. Однак без цієї оцінки мешканці не можуть отримати компенсацій чи сертифікатів на нове житло замість зруйнованого.
Вона також зазначила, що наразі точні строки закінчення оцінки назвати важко. Однак сама експертиза уже завершилася.
Ще на початку жовтня міськрада виділила майже 300 тисяч гривень на обстеження пошкодженого об’єкта. Тоді ж розпочався огляд приміщення, на місці працювали експерти від «Енергопромпроект». Інспектор Едуард Волошан тоді розповів, що хоч оцінка стану будинку ще триває, однак уже зараз можна говорити про те, що будинку потрібен частковий демонтаж, через що відновити його в точно такому вигляді, як він був до обстрілу, малоймовірно.
Дізнатися більше про історію подружжя та їхній досвід подачі на державну програму «єВідновлення» можна у матеріалі Ґвари.
Читайте також
- Харківська міськрада прокоментувала знесення будинків на вулицях Свободи та Мироносицькій.
- Під руїнами власного будинку: у центрі Харкова люди понад два роки живуть у підвалі.