Станом на 22 січня у населених пунктах Гоптівка та Токарівка Дергачівської громади, які знаходяться за три кілометри від кордону з Росією, залишаються 23 людини.
Про це у коментарі журналістці Ґвара Медіа розповів начальник відділу інформаційної роботи Дергачівської міськради Олександр Кулік.
Він зазначив, що до події, яка сталася ввечері 21 січня, у двох населених пунктах залишалося 25 місцевих мешканців.
Кулік повідомив, що загалом у Гоптівці досить складні умови життя.
«З 24 лютого 2022 року там немає світла, бо воно було перебите ще тоді обстрілами. Там немає газопостачання та централізованого водопостачання. Населений пункт знаходиться за три кілометри до кордону, для того, щоб там відновити всі послуги, для цього потрібна велика кількість людей та техніки, але через безпекові умови це неможливо зробити», – розповів він.
Кулік додав, що у місцевих мешканців немає доступу й до медичних послуг, оскільки амбулаторія не працює. Вони отримують гуманітарну допомогу: харчові продукти, буржуйки, дерев’яні печі тощо.
«Вижити можливо, але окрім дронів, росіяни постійно застосовують артилерію, як реактивну, так і ствольну, також скидають КАБи. Там вся інфраструктура зруйнована, зрозуміло, що жодного об’єкта ні соціального характеру, ні навіть медична амбулаторія, вона там не працює, оскільки немає можливості для їх функціонування. Тому люди там залишаються на власний страх і ризик, евакуюватися вони не бажають», – прокоментував начальник відділу інформаційної роботи Дергачівської міськради.
Куди звертатися з питань евакуації
- 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
- 093 177 64 58 — громадська організація «Helping to Leave»;
- 102 — поліція.
Нагадаємо, що 21 січня близько 18:30 росіяни вдарили дронами по цивільних мешканцях Гоптівки, які пересувалися селом на власній автівці. Двоє чоловіків загинули на місці.
У коментарі журналістці Ґвара Медіа начальник відділу інформаційної роботи Дергачівської міськради Олександр Кулік розповів, що двоє цивільних їхали з села, але натрапили на боєприпас, внаслідок чого було пошкоджено колесо. На думку Куліка, це могла бути протипіхотна міна.
«Після цього вони пішли додому для того, щоб на тачці відвезти інше колесо, щоб замінити на цій машині. В процесі заміни колеса, я так розумію, їх помітили росіяни й двома FPV-дронами вдарили по чоловіках, і вони отримали поранення несумісні з життям», – розповів він.
Читайте також
- У прифронтовій Козачій Лопані лікарів немає, вони приїжджають до селища за запитом пацієнтів.
- З Козачої Лопані заявок на евакуацію більше не надходить.