Після деокупації Ізюму, у вересні 2022 року, у місті виявили одне з найбільших масових поховань цивільних мешканців в Україні — лісосмуга поблизу кладовища на вулиці Шекспіра. Наразі 22 тіла, що були поховані там досі не вдалося ідентифікувати.
Про це 21 січня повідомили у пресслужбі Ізюмської міської ради.
Загалом лише з цього поховання було ексгумовано понад 450 тіл і останків загиблих. Всіх їх направили до Харкова для проведення судово-медичних експертиз задля встановлення причин смерті та ідентифікації.
Однак у випадку 22 тіл завершити судово-медичні експертизи не вдалося.
«Вони були попередньо записані як “невідома жінка” або “невідомий чоловік”, адже відсутня будь-яка інформація щодо їхніх родичів чи знайомих, які могли б надати необхідні свідчення для завершення процесу упізнання», — йдеться у повідомленні.
Враховуючи це, у міськраді просять місцевих мешканців громади допомогти у пошуку родичів або надати будь-які відомості про загиблих.
Як надати інформацію?
- Зателефонуйте за номером: +380 50 915 67 06
- Або напишіть на електронну адресу: [email protected]
Що відомо про деокупований Ізюм
Масове поховання біля Ізюма виявили 15 вересня 2022 року після звільнення значної частини Харківської області від російських військ. Під час ексгумації знайшли 447 тіл: 414 цивільних (194 чоловіки, 215 жінок, 5 дітей), 22 військовослужбовців та 11 тіл, чия стать не вдалося встановити. Більшість загиблих померли в результаті насильницької смерті, а у 30 тіл були явні сліди катувань.
Могили розташовані серед дерев і відзначені дерев’яними хрестами з номерами на них. Серед похованих переважно були цивільні, іноді діти, а також принаймні 17 солдатів ЗСУ. Більшість загиблих померли від артилерійського вогню, мін та авіаударів. Тіла також мали сліди катувань, зокрема мотузки на шиї, зв’язані руки, поламані кінцівки та вогнепальні поранення, а у декількох чоловіків були ампутовані геніталії.
Ґвара Медіа спільно з британською студією S9 Films для британської телекомпанії ITV відзняла документальний фільм The Grave (Могила). Ця стрічка розповідає історію пошуку справедливості та відповідальності за воєнні злочини вчинені армією РФ за шість місяців окупації.
Читайте також
- На Харківщині розслідують 12 проваджень щодо російських катівень.
- СБУ ідентифікувала росіянина, який катував жителів Харківщини в окупації.