У 2024 році понад 11 тисяч дітей із тимчасово окупованих територій стали студентами українських закладів вищої освіти.
Про це 12 лютого повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, посилаючись на дані своєї доповіді щодо доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України.
Для порівняння — у 2023 році до освітніх центрів вступило лише 1 608 осіб з ТОТ, додав Лубінець. Він наголосив, що такий приріст — наслідок співпраці з громадськими організаціями, однак додав, ситуація в ТОТ для дітей та молодій «вкрай складна».
Як рішення до цієї проблеми Лубінець пропонує 29 рекомендацій до центральних органів виконавчої влади щодо впровадження нових ініціатив у чинну систему освіти, що має адаптувати її під потреби молоді з ТОТ. Зокрема, серед піднятих проблем — певне суб’єктивне сприйняття ТОТ в Україні, проблеми з переміщенням та переслідуванням на ТОТ, а також нормативно-правова база.
«У цьому контексті Кабінету Міністрів України рекомендується затвердити Концепцію доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій, яка дозволить на державному рівні впровадити ефективні механізми для розв’язання порушених проблем», — додав Лубінець.
Він запевнив, що найближчим часом ці рекомендації будуть направлені до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, профільних міністерств, а також інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, а їх виконання Лубінець обіцяє контролювати особисто.
Нагадає, що наразі на території Харківщини перебуває понад 60 тисяч ВПО з Луганщини, яка окупована на 99%. Враховуючи це, Ґвара поспілкувалась з чотирма переселенками, які полишили свої домівки в окупованій росіянами Луганській області та переїхали у Харків. Про те, як працює релокована з Луганщини школа та, куди ВПО звернутися по допомогу з Луганщини, а також про свідчення з окупації — у матеріалі.
Читайте також
- За три роки повномасштабної війни в Україні загинуло понад 12 тисяч цивільних.
![](https://gwaramedia.com/wp-content/uploads/2023/06/tg-replace-2.png)