В Україні з’явиться 12 Європейських цифрових інноваційних хабів, зокрема один із них буде в Харкові.
Про це повідомила пресслужба Мінцифри з посиланням на результати конкурсу від Єврокомісії на відкриття цифрових інноваційних хабів в Україні, які приєднаються до Європейської мережі в межах програми ЄС «Цифрова Європа».
Уряд Німеччини допомагатиме консультаціями, а 6 обраних об’єднань отримають 4,5 мільйона євро від ЄС на функціонування ЄЦІХ, а саме:
- Інститут фізики НАН України. Спеціалізація: енергоефективність.
- Громадська спілка «Харківський кластер інформаційних технологій». Спеціалізація: у сферах енергетики, агропромисловості, кібербезпеки та тестування нових технологій.
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Спеціалізація: у сферах штучного інтелекту, кібербезпеки, високопродуктивних обчислень, цифрової освіти та підтримки стартапів.
- Асоціація «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг». Спеціалізація: у сферах штучного інтелекту, машинного навчання, VR та AR, робототехніки, радіоелектроніки та цифрової освіти.
- Поліський національний університет. Спеціалізація: у сфері розвитку цифрових навичок високого рівня.
- Хмельницький національний університет / EDIH «Clothing Technology & Textile Hub». Спеціалізація: у сферах швейної промисловості та машинобудування.
Європейські цифрові інноваційні хаби — це центри, які допомагають малому й середньому бізнесу та державним організаціям впроваджувати цифрові технології у свої проєкти й розвивати місцеву екосистему інновацій.
У пресслужбі зазначили, що хаби надаватимуть послуги бізнесу та громадському сектору за 4 напрямами:
- навчання та підвищення кваліфікації працівників;
- пошук джерел фінансування для впровадження цифрової трансформації, а також у розвитку нових цифрових послуг і бізнес-моделей;
- надання приміщень, інфраструктури й підтримки для тестування цифрових та інноваційних технологій;
- пошук партнерів, зокрема за кордоном.
Хаби мають запрацювати у 2025 році після підписання грантових угод. ЄЦІХ сформують регіональну мережу хабів та долучаться до загальноєвропейської.
Конкурс проводили в межах програми ЄС «Цифрова Європа», стратегічним реалізатором, якої в Україні є Міністерство цифрової трансформації України, практичним консультантом — Офіс із розвитку підприємництва та експорту, за підтримки програми GIZ Ukraine «Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства», що фінансується Урядом Німеччини.
Читайте також