Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова має достатньо фінансового ресурсу, аби облаштувати укриття власним коштом.
Про це журналістам Ґвара Медіа розповів перший проректор Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова Ігор Білецький.
За його інформацією, головний корпус Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова планують відновити до кінця 2025 року за 121,2 мільйона гривень. Для цього оголосили тендер, проте проєкт не передбачає побудову укриття. Його облаштує університет власним коштом.
«120 мільйонів виключно на відновлення корпусу піде. Тобто на облаштування укриттів ми витрачаємо свої кошти, поки що їх достатньо, для того, аби було фінансування на це. Ми отримали акт ДСНС для цього і побачили, що можемо зробити цей проєкт своїми силами», — пояснив Ігор Білецький.
Він також додав, укриття в головному корпусі є, але воно розташоване за 500 метрів від корпусу. І ця ситуація «бентежить» адміністрацію.
Головний інженер Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова Сергій Романенко пояснив, підвальні приміщення корпусу по вулиці Чорноглазівська планують переробити у найпростіші укриття.
«Це ті приміщення, які згідно з висновками ДСНС можуть бути пристосовані до найпростіших укриттів», — сказав Романенко.
Зокрема, у цих будівлях передбачені декілька виходів, огороджувальні конструкції — стіни й перекриття, а також окремі санвузли. Це задовольняє ті вимоги, які потребує ДСНС від університету.
За словами інженера, деякі роботи вже розпочато. Мова йде про проєктування системи пожежної сигналізації, вентиляції, евакуювання, систему опалення та альтернативні джерела енергії, які дозволять мати безперебійне електроживлення у разі відсутності постачання від централізованих мереж.
Нагадаємо, у Харкові в національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова затвердили змішану форму навчання для студентів останніх курсів бакалаврату та магістратури. Навчання тут уже планують з наступного року.
Для цього ДСНС та МОН спільно розробили три варіанти облаштування наземних укриттів.
Читайте також
- Лише 28% закладів освіти на Харківщині мають укриття: будівництво нових споруд триває. На сьогодні у закладах освіти Харківщини нараховується 442 укриття, з них 134 протирадіаційні та 308 найпростіших.