У вівторок, 22 квітня, Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід для ексначальника оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) «Харків» генерала Юрія Галушкіна у вигляді тримання під вартою на 60 днів — два місяці — до 20 червня.
Про це повідомляє Суспільне.
Зазначається, що у коментарі журналістам адвокат Галушкіна Дмитро Круговий, повідомив, що 17 квітня генералові зробили операцію з видалення металоконструкцій, які були встановлені внаслідок переламу ключиці, відтоді він перебуває в палаті інтенсивної терапії.
«Перше засідання мало відбутись в п’ятницю. Лікарі надали письмову відповідь, наскільки мені відомо зі слів слідчого, що він неспроможний брати участь ані по відеоконференції, ані особисто прибути в суд», — сказав він.
Саме засідання розпочалося 21 квітня і тривало до другої години ночі 22 квітня і після перерви продовжилося вранці.
Під час нього прокурор повідомив, що Галушкін перебуває у 12-й лікарні, а привезти його не можуть — включитись онлайн він не хоче. Однак адвокат заперечив цю заяву сторони обвинувачення і пояснив, що у генерала немає засобів для зв’язку. У висновку, за рішенням судді, секретар суду вирушив до лікарні, аби підключити генерала до засідання в онлайн режимі.
Адвокат підкреслив, що за рішенням судді Галушкіна 21 квітня підключили через відеозв’язок до судового засідання, але він «ледь розмовляв і не розумів, що відбувається».
Адвокат Дмитро Круговий також розповів, що під час засідання Галушкін знепритомнів, однак суддя не зупинила засідання через це і воно тривало майже до 2-ї ночі.
Після цього, було оголошено перерву до 9-ї ранку 22 квітня. Під час якої суддя постановила доставити Галушкіна до зали суду, проте станом на ранок його не доставили. Засідання провели в закритому форматі, але знову оголосили перерву до 11:30, щоб за цей час з’ясувати стан Галушкіна і зрозуміти, чи може він брати участь в засіданні, додав адвокат.
Нагадаємо, 19 березня Печерський районний суд Києва обрав Галушкіну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 30 днів – до 22 квітня.
Прокуратура звинувачує Юрія Галушкіна у недбалому ставленні до військової служби та неналежній обороні під час наступу на північ Харківщини у 2024 році, у разі доведення його причетності Галушкіну загрожує до 10 років позбавлення волі.
На думку правоохоронців, саме рішення Галушкіна, а також іншого підозрюваного, полковника Іллі Лапіна призвели до заходу російських військ на територію Липецької громади у травні 2024 року.
Контекст
За даними слідства, колишні командири оперативно-тактичного угруповання «Харків», 125-ї окремої бригади територіальної оборони та 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади своїм недбалим ставленням до військової служби дозволили військам Російської Федерації захопити частину території Липецької громади на півночі Харківщини.
За даними головного редактора Цензор.Нет Юрія Бутусова, ймовірно, мова йде про бригадного генерала Юрія Галушкіна та генерал-лейтенанта Артура Горбенка. Також за даними джерел Української Правди, третій у цій справі йде, ймовірно, полковник Ілля Лапін.
За версією слідства, дії командирів призвели до втрати особового складу та озброєння, зірвали заходи з оборони державного кордону у зоні їх відповідальності.
Додається, що після прибуття затриманих до Києва їм буде повідомлено про підозру у недбалому ставленні військової службової особи до служби, вчиненому в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки. Крім цього, колишньому командиру 415-го окремого стрілецького батальйону буде додатково повідомлено про підозру в самовільному залишенні поля бою.
Нагадаємо, 23 лютого Президент України Володимир Зеленський прокоментував розслідування проти Галушкіна та Ляпіна, яких підозрюють у справі про провал оборони на Харківщині у травні 2024 року. За його словами, під час захисту цих територій загинуло багато військових.
Він заявив, що під час Ставки питав, чи були підозрювані в окопах поруч з солдатами і йому сказали, що ні.
«У мене було одне питання до всього високого керівництва: чи були там, у хлопців, на передовій в окопі ці люди? Ні! Які тоді претензії до цих хлопців, що вони кудись відійшли або щось там відбулося. А в мене претензії, що велика кількість із них там загинула. Потрібно розібратися? Я вважаю, потрібно», – сказав Зеленський.
Нагадаємо, учора, 19 березня, другому підозрюваному, екскомандиру 415 стрілецького батальйону 23 ОМБр Іллі Лапіну, стало зле під час судового засідання у справі про прорив оборони на Харківщині у травні 2024 року. Медиків викликали до зали суду.
Читайте також
- У ДБР не виключають можливість допиту Синєгубова у справі прориву кордону на Харківщині у 2024 році.
