Колишнього заступника мера Харкова Андрія Руденка залишили під вартою без права внесення застави. Його підозрюють у розкраданні мільйонів гривень на фортифікаціях.
Кореспонденти Ґвара Медіа відвідали засідання в суді. Далі переказуємо деталі.
Сьогодні, 15 липня, суд розглядав апеляцію сторони захисту щодо визначення суми застави для Руденка у розмірі п’яти мільйонів 404 тисяч гривень. Суд не підтримав апеляцію та залишив його під вартою.
«Ми просимо задовольнити апеляційну скаргу захисту та визначити розмір застави у розмірі 1740 неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить п’ять мільйонів 404 тисячі гривень», – заявив у залі суду адвокат Руденка Віталій Саламаха.
Він додав, що розмір застави покриє суму інкримінованого збитку державі.
«Формула, яку пропонує сьогодні захист – це формула загальносуспільного компромісу. Прокурор отримає фінансову гарантію у вигляді інкримінованого збитку як застави. Суспільство отримає повернення до бюджету інкримінованого збитку. Руденко два тижні вже пробув у СІЗО. Вдома залишились дитина та дружина. В домі, де він жив останні 11 років і продовжував жити після двох обшуків, на третій його затримали», – додав він.
Своєю чергою, прокурор Артем Глієвой, який представляє спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Східного регіону, яка є позивачем у справі, заявив, що один зі свідків повідомив, що у грудні 2024 року Руденко застосовував щодо нього фізичне насильство.
«Він був допитаний в якості свідка в рамках кримінального провадження. Певний час ця людина працювала на підприємстві підконтрольному Руденку», – розповів він.
Інший підозрюваний у цій справі, за словами Глієвого, заявляв про тиск на нього та його дружину з боку колишнього заступника мера. Ці дані, зокрема, заявляє сторона обвинувачення, є аргументом проти зміни запобіжного заходу підозрюваному.
«Встановлюються факти можливого впливу на нього та його дружину. Ці факти з’явилися після того, як Руденка помістили в СІЗО. Встановлено ризик що він може тиснути на свідків. Зараз перевіряється факт можливого його тиску на іншого підозрюваного та його дружину», – додав прокурор.
Адвокат Павло Ковалишин не погодився з обґрунтуванням ризиків.
«Тримання під вартою обґрунтовується тим, що Руденко побив свідка у грудні 2024 року. По-перше, чому ймовірний постраждалий не звернувся раніше до органів досудового розслідування? Чи побив його взагалі Руденко? Як на мене, цим точно не можна обґрунтувати наявність якихось ризиків, а тим більше говорити, що вони з’явилися після того, як Руденку оголосили тримання під вартою»
Крім того, Ковалишин заявив, що підприємство «Тех-Інком», яке фігурує у справі, виконувало звичайну господарську діяльність.
«У даному випадку сторона обвинувачення намагається представити звичайну господарську діяльність товариства «Тех-Інком», як злочинну організацію. Однак для того, щоб з’ясувати, чи є підприємство злочинною організацією чи ні, достатньо просто взяти до уваги декілька цифр і просто крихти здорового глузду. Інкримінований ймовірний збиток державі в такому випадку становить 5,4 млн. Відсоток збитку відносно загального обсягу договорів – 0,84 400 відсотка. Шановний суд, де ми бачили злочинців, які заходять у банк і крадуть менше 1% від цієї виручки коштів»
Інший адвокат підозрюваного, Ігор Федоренко, заявив, що документи з новою інформацією по справі, яку озвучила сторона обвинувачення, захист Руденка не отримував.
У коментарі журналістам Глієвой розповів, що під час досудового розслідування з’явилися нові обставини та особи, причетні до вчинення злочинів. Сьогодні, 15 липня, про підозру повідомили дружині одного з підозрюваних. Саме вони повідомляли про тиск з боку Руденка.
«Затримано ще одного учасника злочинної організації, яка була пособником у вчиненні злочину. Вона виступала в ролі тіньового бухгалтера та забезпечувала закупку товарів за нижчими цінами та перепродаж їх за завищеними. Вона контролювала діяльність організацій, які були штучно залучені до справи. Також вона дружина одного з підозрюваних. Їй повідомили про підозру. Жінці загрожує до 12 років позбавлення волі. Тепер у справі шість підозрюваних»
Слідство триває, наразі встановлюються всі особи, причетні до вчинення злочину.
Детальніше про справу у привласненні 5,4 мільйона гривень бюджетних коштів, виділених на будівництво фортифікацій читайте у матеріалі Ґвара Медіа.
Читайте також
- Суд арештував майно у справі фірм, які продавали блоки для фортифікацій з націнкою 30% — ХАЦ.
