Господарський суд Харківської області стягнув 4,17 мільйона гривень із держбюджету України на користь ТОВ «Компанія «Добробуд-Сервіс» за витрати, пов`язані з перевезенням та зберіганням речових доказів (пшениці та кукурудзи).

Про це йдеться в рішення суду від 28 серпня.

Зазначається, що торік у квітні слідчий відділ управління Служби безпеки України в Харківській області звернувся до балаклійської компанії «Добробуд-Сервіс» із пропозицією зберігати речові докази в кримінальному провадженні № 22022220000003162 від 15.10.2022, а саме — сільгосппродукцію: пшеницю та кукурудзу. Підприємство погодилося.

Після чого з Куп’янська до Балаклії перевезли 1,42 млн кг пшениці заліковою вагою (враховується при розрахунку вартості зберігання) 1,39 млн кг та 105 тис кг кукурудзи заліковою вагою 87 тис кг.

У червні СБУ звернулося до компанії з тим, що на пшеницю та кукурудзу накладено арешт та необхідно передати Національному агентству України з питання виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Як зазначив у суді захист «Добробуд-Сервіс», будь-яких звернень щодо арештованого майна від АРМА підприємство не отримало.

Станом на 31 березня 2024 року загальний розмір витрат зі зберігання сільгосппродукції, що включають вартість транспортування (найбільша частка витрат), розвантажувально-навантажувальні роботи, очистку та знезараження, становили 4,17 млн грн.

Упродовж терміну зберігання продукції на складі компанії, «Добробуд-Сервіс» неодноразово надсилав облправлінню СБУ рахунки та претензії щодо відшкодування вартості послуг зі зберігання сільгосппродукції, які залишились без розгляду.

У суді СБУ повідомило, що вважає безпідставними вимоги про стягнення витрат на транспортування сільгосппродукція з міста Куп`янськ до Балаклії. Суд відкинув усі аргументи облуправління СБУ.

Щодо АРМА, то агентство зазначило, що воно готує актив до передачі та пошук управителя/реалізації майна, а під час здійснення функцій щодо управління майном між ТОВ «Добробуд-Сервіс та АРМА були відсутні договірні відносини.

Суд встановив, що в будь-якому разі витрати на зберігання речових доказів у кримінальному провадженні покриваються коштом державного бюджету. Тому вирішив стягнути з держбюджету на користь «Добробуд-Сервіс» 4,17 млн гривень та 50 тис гривень. судового збору.

Власниками ТОВ «Компанія «Добробуд-Сервіс» є Олег Поляруш, Василь Колісник та керівник фірми Сергій Нещенко.

Водночас Поляруш та Нещенко є співзасновниками ізмаїльського ТОВ «Агро-Дунай» і київського ТОВ «Екіпаж Трейдінг» із Сергієм Теплицьким і Сергієм Бурнаєм.

Крім того, Олег Поляруш володіє харківськими ТОВ «Скаїрон», ТОВ «Компанія «Роян» та «Еверест констракшн».

Читайте також

  • У Харкові намагаються стягнути понад 200 тисяч гривень з ТОВ за незаконно укладений договір з місцевим КП