Харківʼяни написали серію заяв до поліції з проханням розібратися зі справою вирубки дерев в Основʼянському лісі. Проте, як виявилося, цим питанням опікується прокуратура.

Про це Ґвара Медіа повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко. 

«Обласною прокуратурою вивчається питання законності вирубки дерев у межах Бабаївського лісництва філії «Жовтневе лісове господарство» у Харкові, у тому числі надання уповноваженими органами дозвільних документів з цих питань», — сказав він.

Крім того, речник прокуратури пообіцяв, за наявності підстав, вжити заходів до Державної екологічної інспекції у Харківській області та обласного управління Держгеокадастру. 

Історія справи

Під час останнього мітингу зі збереження Основʼянського лісу, 27 липня, одна з активісток, яка захотіла залишитися анонімною через страх ймовірного переслідування, розповіла: ще 31 травня вона викликала поліцію і написала заяву проти нібито незаконної вирубки лісу. Пізніше це зробили й інші мешканці громади.

Власне, це підтвердив дільничний поліцейський, який був присутній на акції протесту.

«Громадяни неодноразово зверталися з заявою до нас для того, аби ми розібралися з цією ситуацію з вирубкою лісу. Тому ми зараз збираємо всі матеріали для того, аби надіслати їх на ДБР [державне бюро розслідувань — ред.]. Адже ми, як дільничні, не маємо достатньо повноважень для розслідування масштабної справи», — пояснив він.

На питання журналіста, чи відкрита наразі справа в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, дільничний не відповів та сказав звертатися до пресслужби поліції. 

Там повідомили, що наразі вони не займаються цим питанням. Рекомендували звернутися в ДБР, а ті своєю чергою — до прокуратури, яка підтвердила розгляд цієї справи.

Нагадаємо, Основʼянський ліс та прилегле до нього штучне озеро — популярне місце відпочинку для мешканців Харкова. Однак зараз «Завод Харківських Будматеріалів» планує вирубку дерев в цій місцевості, що ймовірно призведе до утворення карʼєру замість лісу. 

З рішенням вирубати ліс не згодні мешканці громади. Саме тому вони організували рух проти цього. Своєю чергою, представники заводу наполягають на законності своїх дій та запевняють, він не несе ризиків для екології міста. До того, підприємство нібито надає ресурс для будівництва фортифікацій в регіоні. Хто з них насправді має рацію — розбиралися журналісти Ґвара Медіа.

Читайте також