26 березня прессекретар Генеральної прокуратури Швейцарії підтвердив відкриття кримінального провадження щодо нападу на швейцарського журналіста Гійома Бріке ймовірного російського військового, повідомляє правозахисна організація Truth Hounds.
Гійома Бріке поранили в результаті нападу 7 березня 2022 року, коли він їхав з Кропивницького до
Миколаєва. В автомобіль з женевськими номерами та написом «PRESS» двічі вистрелили з боку водія і двічі — з боку пасажира. Коли журналіст вийшов із машини, солдати, які назвалися росіянами, вкрали 3 тисячі євро готівкою, паспорт та інші речі. Truth Hounds за сприяння Civitas Maxima повідомили швейцарській владі про напад на Бріке.
На початку 2022 року ГПШ створила робочу групу, яка займається збереженням доказів, які можуть бути пов’язаними зі злочинами, скоєними в Україні. Оскільки швейцарські органи влади компетентні розглядати ці вчинки за принципом універсальної юрисдикції.
Втім, у цьому випадку швейцарське громадянство Бріке поширює юрисдикцію Швейцарії на ймовірний воєнний злочин через принцип пасивної персональності. Він визнає юрисдикцію держави над злочинами, вчиненими за кордоном проти її власних громадян, незалежно від громадянства ймовірного злочинця.
За даними «Репортерів без кордонів» (RSF), війська РФ цілеспрямовано нападають на журналістів в Україні. Торік вбили воєнних 13 журналістів.
Крім цього, у RSF продовжують розслідувати убивство українського фотографа Макса Левіна. Зокрема, міжнародна правозахисна організація конфіденційно отримала номери 72 мобільних телефонів російських військових, які знаходилися в тому ж місці де й журналіст у день його смерті навесні 2022 року на Київщині.
- «REC-вієм»: з’явилася платформа пам’яті загиблих на війні журналістів.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.