Їм повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану — ч. 2 ст. 111 КК України та колабораційній діяльності — ч. 7 ст. 111-1 КК України.
Серед підозрюваних четверо діючих поліцейських і курсант профільного правоохоронного вишу. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
За даними слідства, вони перейшли на бік РФ та працювали в окупаційних відділках поліції під час захоплення російськими військовими Ізюмського, Купʼянського та Чугуївського районів Харківської області.
Один з підозрюваних на той момент обіймав посаду начальника Ізюмського районного відділення Управління поліції охорони в Харківській області. Далі він співпрацював з росіянами та отримав за це посаду «начальника пункта полиции».
Встановлено, що чоловік застосовував заходи фізичного впливу до затриманих осіб, яких доставляли російські військові. Тортури влаштовували у катівні в одному з підвалів. Підозрюваний нібито «вибивав» у затриманих інформацію про українських військових, насамперед про тих, хто вступив до лав територіальної оборони.
Крім того, у прокуратурі впевнені, чоловік змушував затриманих брати участь у так званих «примусових відпрацюваннях», що полягали у прибиранні міста Ізюм від наслідків бойових дій.
Також про підозру повідомлено і трьом співробітникам Куп’янської податкової. Вони отримали посади в «Налоговой службе Харьковской области».
Під час контрнаступу ЗСУ у 2022 році підозрюваним вдалось втекти разом з російськими військовими. Вирішується питання щодо оголошення їх у розшук.
Їм може загрожувати довічне позбавлення волі.
Нагадаємо, у Харкові судитимуть студента харківського вишу, який ймовірно передавав росіянам дані про українських військових. Його затримали правоохоронці під час прихованого фільмування місця розташування транспортних засобів Збройних сил. Зараз він перебуває під вартою. Якщо провину доведуть, йому загрожує довічне позбавлення волі.
Читайте також
- Готувала виплати «матеріальної допомоги» від РФ під час окупації Купʼянщини — прокуратура